Оголошено лауреатів Нобелівської премії з фізики

Світ9 жовтня 201210310
Нобелівські лауреати Серж Арош та Девід Уайнеланд

Сьогодні у Стокгольмі оголосили лауреатів Нобелівської премії з фізики. Її присудили вченим Сержу Арошу та Девіду Вайнеланду за вивчення взаємодії світла з матерією.

За словами представника академії, вчені досягли серйозних успіхів у квантовій фізиці. Суть їхнього винаходу полягає в тому, що вчені зможуть вимірювати стан окремих частинок, не руйнуючи їх самих. Завдяки винаходу в майбутньому буде можливість створити найточніший годинник у світі, а також дуже швидкі квантові комп'ютери.

Найближчими днями стануть відомі володарі премії в інших номінаціях. Завтра Нобелівський комітет Королівської шведської академії наук представить імена лауреатів у галузі хімії. У п'ятницю, 12 жовтня, в Осло назвуть лауреата премії миру, на яку, зокрема, висувають і колишнього прем’єра України Юлію Тимошенко. А наступного понеділка, 15 жовтня, стане відомий кандидат на отримання премії з економіки пам’яті Альфреда Нобеля, заснованої Банком Швеції. Напередодні ж стали відомі лауреати Нобеля у галузі медицини та фізіології.

Суму Нобелівської премії у 2012 році скорочено на 20% – до 8 мільйонів шведських крон (1,1 мільйона доларів), щоб уникнути дестабілізації фінансового фонду, з якого здійснюються виплати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук