Олег Сенцов не співпрацює з адміністрацією колонії та сподівається на обмін, - адвокат

КультураК.С., 13 березня 20181970
Олег Сенцов не співпрацює з адміністрацією колонії та сподівається на обмін, - адвокат
Олег Сенцов чекає, коли його звільнять

Адвокат українського кінорежисера Олега Сенцова Дмитро Дінзе відідав його у колонії в місті Лабитнангі. Про підсумки візиту він розповів «Крим. Реалії».

Він розповів, що Олег Сенцов «окремо тримається ‒ сам один. Ні з ким ні в які контакти не вступає. Пише сценарії, займається творчістю, відмовляється від роботи. Йому не цікаво працювати, як він каже, «на режим». Він працює сам на себе, чекає, коли його звільнять».

Режисерові пропонували роботу на кіностудії або на кухні. Це полегшена робота, для тих, хто співпрацює з адміністрацією. Проте Сенцов не бажає співпрацювати із адміністрацією колонії.

Кінорежисер перебуває у загальному бараку, де розміщено 30-40 осіб. «Із засудженими стосунки досить хороші, в конфлікти не вступає, претензій до нього теж немає», - говорить адвокат.

Сенцов повідомив адвоката, що якщо хтось хоче йому допомогти, то хай не надсилає йому посилки, а шле гроші, речі, продукти його сестрі. А вона вже організовує передачу з тими речами, про які він попросить.

«Олег ‒ більш-менш привілейований засуджений, до нього особливе ставлення й особливий нагляд. Звісно, він цим користується. Колонії не вигідно псувати з ним стосунки, тому що він може повідомити адвокатам, а вони почнуть виносити сміття з хати», - вважає адвокат.

Сенцов і надалі проти того, щоб приїжджала мати й діти. Він боїться за їхнє психологічне самопочуття.

«Наскільки мені відомо, президенту Росії доповідали, що Сенцов ‒ супертерорист, злочинець. Його обговорювали на всіх рівнях силових структур, аби не було швидкого рішення щодо його звільнення. Він же виявив принципову позицію, не пішов на поступки, як кістка в горлі став центральному апарату ФСБ. Справа прогриміла на всю країну, відповідно, на нього зуб є... А Путін не прислухається ні до відомих режисерів, ні до правозахисників. Він прислухається до силовиків», - вважає Дінзе.

Також він сказав, що попри те Олег Сенцов дуже сподівається на обмін.

Нагадаємо, Олег Сенцов був засуджений у Росії за сфабрикованими звинуваченнями до 20 років колонії суворого режиму. Його звинувачують у створенні терористичної організації на території анексованого Криму. У жовтні 2017 року його доставили в місто Лабитнангі (місто в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, що розташоване за Північним полярним колом).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук