З 2006 року діє ембарго ООН на постачання технологій до Північної Кореї. Підтримала це і Україна. Вона зобов'язані його дотримуватись, оскільки це ембарго запроваджувалось рішенням Ради Безпеки ООН, яке є обов'язковим до виконання. Відтак якщо виявитися, що Україна на офіційному рівні передала двигуни для балістичних ракет до КНДР, на країну можуть очікувати санкції. Про це розповів Старший науковий співробітник Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI) Сімон Віземан у коментарі Deutsche Welle.
Однак усе буде залежати від результатів розслідування ООН.
«Усе залежить від того, яким чином обладнання потрапило до КНДР, якщо воно туди справді потрапило з цих країн (Україна або Росії, – ZAXID.NET). Можливий варіант, коли інші країни дійдуть висновку, що, наприклад, Україна має певні проблеми, і у цьому немає провини уряду. Наприклад, що існує проблема з контролем над експортом, яку можна вирішити наданням підтримки Києву, у вигляді обладнання, коштів, навчання персоналу, збільшення міжнародної співпраці. І це було б позитивною річчю. Але може бути з'ясовано, що українці або росіяни якимось чином або пов'язані з торгівлею з КНДР, або намагаються її приховати. І тоді можливі санкції проти країни, яка порушує правила або не допомагає у розслідуванні. Але усе це залежить від результатів розслідування», – зазначив Сімон Віземан.
Нагадаємо, американська газета The New York Times з посиланням на експертний аналіз, який містить оцінки американських розвідувальних агентств, повідомила, що успіх Північної Кореї у випробуваннях міжконтинентальної балістичної ракети став можливий завдяки придбанню на чорному ринку ракетних двигунів, імовірно, з українського заводу «Південмаш», що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою.
В свою чергу, «Південмаш» спростував інформацію про постачання ракетних двигунів до Північної Кореї і назвав статтю NYT щодо постачання деталей до ракет КНДР провокацією.
Варто зазначити, що Майкл Ельман у 1995-2001 роках очолював програму скорочення ракетних озброєнь в Росії. Згодом він заявив, що такі постачання, скоріш, робила Росія, а не Україна.
До слова, українська влада ініціювала власне розслідування стосовно цього звіту.