Опалювальний сезон-2016 у Львові під загрозою повного зриву

Суди наклали арешти на усе майно та рахунки обох теплоенерго

Головні новини Львова 30.08Оксана Лабойко, 30 серпня 2016, 12:13 3240 1

Усе майно «Львівтеплоенерго» та «Залізничтеплоенерго» перебуває під арештом. Про це сьогодні, 30 серпня, на брифінгу повідомили представники цих підприємств. Причиною, як вони пояснили, є борги перед газовиками. Однак йдеться не про розрахунки за блакитне паливо, а про несплачену пеню і штрафи, які накопичилися через те, що держава вчасно не компенсовувала різницю в тарифах, а також субсидії і пільги.

«Зараз ми маємо несплачених штрафів і пені на 100 мільйонів гривень. І нарахування продовжуються, бо наразі нам виставили претензії за 2011-2012 роки. Це є санкції за затримки у розрахунках, але вони виникли зовсім не з нашої вини. Ми зобов’язані проводити НАК «Нафтогазу» передоплату за газ, а самі отримуємо післяоплату від споживачів. Крім того, держава роками затримує компенсацію різниці у тарифах, пільг та субсидій. А це нікого не цікавить», ― розповів заступник директора з економічних питань ЛМКП «Львівтеплоенерго» Богдан Камінський.

«Зараз ми маємо несплачених штрафів і пені на 4 мільйони гривень, але минулої п’ятниці отримали позов ще на 5 мільйонів гривень. Це повністю паралізує нашу роботу. Для нас єдина можливість провести передоплату за газ – це взяти кредит у банку, але суд наклав арешт на все майно підприємства. Відповідно, ми вже не зможемо взяти кредит. Тому закупити газ і розпочати опалювальний сезон просто не буде за що», ― додала заступник директора з економічних питань ЛКП «Залізничтеплоенерго» Ярослава Єлфімова.

Такі проблеми виникли через те, що раніше теплопостачальним підприємствам списували штрафні санкції, які виникли з вини держави, а цього року Президент наклав вето на відповідний законопроект, який прийняла Верховна Рада 7 липня 2016 року. Відтак, кажуть комунальники, якщо цей законопроект не буде прийнятий, а також парламент не накладе принаймні тимчасовий мораторій на штрафи і санкції для теплопостачальних підприємств, останні просто збанкрутують і перейдуть у приватні руки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук