«Опора» пропонує збільшити прохідний бал до вишів
Громадська організація «Опора» пропонує підвищити прохідний бал при вступі у виші до 162. Про це повідомила 5 вересня на прес-конференції координатор спостереження за вступною кампанією у Львівській області Ольга Стрелюк.
«Якщо Міністерство освіти зацікавлене у якісній підготовці майбутніх фахівців, прохідний бал для вступу до ВНЗ має зрости», - наголосила вона. Нагадаємо, цьогоріч середнім показників було 124 бали.
На думку опорівців, це дозволить підняти престижність вищої освіти серед абітурієнтів, яка з кожним роком все більш нівелюється за рахунок збільшення числа вузів та студентів, які там мають змогу навчатися.
Також на прес-конференції повідомили, що 25% від держзамовлення, виділенні для пільговиків були незаповнені.
Наприклад, у Національному університеті «Львівська політехніка» не зараховано жодного пільговика на такі напрямки як «правознавство», «міжнародна інформація», «прикладна математика», «інформатика». І лише по одному з 4-х можливих – на журналістиці, соціології, філології. Подібна ситуація і в Львівському національному університеті ім. Івана Франка.
Як повідомив громадський спостерігач за вступною кампанією у Львівській області Андрій Дутчак, «Електронний вступ», який став новинкою цьогорічної вступної кампанії повноцінно запрацював лише на другий тиждень, коли ВНЗ отримали відповідне технічне забезпечення. Також чималою проблемою вступної кампанії була відсутність інформації про квоти державного замовлення та цільового направлення. У зв’язку з цим МОНМСУ у 2012 році має оприлюднити кількість бюджетних місць до 1 червня, тобто ще до початку ЗНО.