Опозиція продала вибори, - політолог

Володимир Балита, 5 жовтня 2012310925
Опозиція продала вибори, - політолог
фото wikimedia.org
Тарас Возняк

Об’єднана опозиція, очолювана Арсенієм Яценюком, «продала» парламентські вибори, щоб не брати на себе відповідальність за політичну ситуацію в країні впродовж наступних двох років. Таку думку 5 жовтня під час прес-конференції висловив політолог Тарас Возняк.

Так, ґрунтуючись на даних соціологічних опитувань, Тарас Возняк спрогнозував, що Об’єднана опозиція разом із партією УДАР на виборах за списками здобудуть 106 депутатських мандатів із 225, а в мажоритарних округах – щонайбільше 40 мандатів. Відтак, разом опозиційні сили, за його прогнозами, матимуть 146 депутатів, чого недостатньо навіть для того, щоб заблокувати зміни до Конституції.

«Це означає повне фіаско не тільки опозиції, а України в цілому», - наголосив Тарас Возняк.

«Чи опозиція, перша, ніж голосувати у Верховній Раді за цей закон про вибори, могла взяти в руки «арифмометр» і порахувати, скільки вона отримає? Арсеній Петрович же бухгалтер», - додав політолог.

Посилаючись на думку багатьох експертів, Тарас Возняк зазначив, що опозиція могла просто «продатися», боячись взяти на себе відповідальність за політичну ситуацію в країні на найближчі два роки, які залишились до президентських виборів – щоб не шкодити своїм рейтингам. Однак до 2015 року, за його словами, може статися так, щоб президента вже обиратимуть у парламенті. Відтак головним завданням опозиції на сьогодні є здобути внаслідок виборів бодай 151 депутатський мандат.

Нагадаємо, раніше кандидат в народні депутати Олесь Доній заявляв, що опозиція продає місця у партійному списку і в мажоритарних округах.

Вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук