Опубліковано перший тізер українського мультфільму «Викрадена принцеса»
До теми
22 грудня в Інтернеті опубліковано перший тізер повнометражного українського анімаційного фільму «Викрадена принцеса». Професійній кіноспільноті тізер було представлено 15 грудня в рамках Зимового кіноринку Одеського кінофестивалю – тепер ролик буде демонструватися в кінотеатрах в добірці трейлерів перед фільмами. У прокат «Викрадена принцеса» вийде навесні 2018 року.
Картина знімається на студії FILM.UA. Режисером стрічки виступає Олег Маламуж. За сценарієм мандрівний артист Руслан закохується у княжу дочку Мілу, але красуню викрадає злий чаклун Чорномор, і Руслан вирушає на пошуки дівчини та на зустріч неймовірним пригодам.
Раніше «Викрадена принцеса» була представлена на Американському кіноринку, де права на показ фільму купили: Австрія, Китай, Німеччина, Латвія, Швейцарія, Естонія, Литва, країни Північної Африки та Близького Сходу.
«"Вкрадена принцеса" – це гарна, добра казка, наповнена гумором, пригодами і чарами. Але для мене, як для автора сценарію, головне чаклунство це бачити, як текст перетворюється на образи, звуки, окремі кадри і нарешті – на завершене кіно. І коли кінцевий результат відповідає тому, що ти представляв, коли писав сценарій, то відчуваєш себе на сьомому небі від щастя», - цитує Cultprostir Ярослава Войцешека, сценариста мультфільму.
Держкіно частково фінансує виробництво мультфільму, що встигло викликати невдоволення у соцмережах. Користувачі не задоволені тим, що Держкіно не взяли до уваги відкритий лист, у якому громадська активістка Марина Зеленюк просить відмовити у фінансовій підтримці цього мультфільму.
«"Викрадена принцеса" - це проект студії Animagrad, який ще рік тому носив назву "Руслан і Людмила". Презентувався, як екранізація твору Пушкіна. На сайті анімаційної студії його представляла афіша в російському стилі. А вже сьогодні він поміняв назву на "Викрадена принцеса" і виграв фінансування не від ГосКіноРФ, а від ДержКіноУкраїни... На сайті студії FilmUA імена героїв з анотації прибрали, намагаючись зробити так, щоб зв'язок з твором культового російського письменника не зразу кидався в очі», - пише Зеленюк.
Компанія Animagrad була заснована в 2012 році, входить до складу FILM.UA Group і є одним з провідних анімаційних продакшенів в Східній Європі. Студія випустала, зокрема, анімаційний серіал «Ескімоска», який на даний момент доступний широкій міжнародній аудиторії в Європі, США, Канаді та в Китаї. На даний момент Animagrad виробляє і розробляє ряд повнометражних і серіальних анімаційних проектів, розрахованих на міжнародний ринок. Також студія працює над повнометражним мультфільмом «Мавка».