Пам'ятка під загрозою

Підвали Вірменського собору у Львові підтоплює стара каналізація

Головні новини Львова 13.04Вікторія Іваскевич, 13 квітня 2016, 20:33 0

У дворі поблизу Вірменського собору у Львові замінюють аварійний колектор. Через стару каналізаційну систему підвали святині постійно підтоплює. Волога руйнує пивниці, склепіння яких розташоване близько до асфальту. Це загрожує не лише проваллям у самому дворі, а й дзвіниці собору, яка є візитівкою вулиці Вірменської та Старого Львова загалом.

«Під дзвіницею у нас є доступ, але ми колись спускалися під дзвіницю. Там в такому жахливому стані все, що просто страшно туди заходити… Там багато води чи чогось такого, і я боюся, що в один прекрасний день ця дзвіниця взагалі зруйнується», – розповів настоятель Вірменського кафедрального собору о. Тадеос Ґеворґян.

З новим же колектором підвали собору більше не буде затоплювати, запевняють майстри, які й працюють над заміною колектора. Роботи триватимуть до кінця весни.

«Ми всю повністю нову заміну робимо і проблем не повинно бути», – зазначив майстер Іван Дмитрук.

Заміна колектора – це єдине, що місто зараз може зробити для пам'ятки. А от вже привести дворик до ладу буде складніше, оскільки Міністерство культури вже півроку не дає дозволу не це. Хоча документи ще з вересня чекають на погодження.

«Ми вже тричі подавали матеріали, які вони вимагали. Документи губилися, тому знову подавали, але до цього часу погодження немає», – зазначила начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Відтак вона додала: «Колись там був департамент культурної спадщини і культурних цінностей, котрий безпосередньо розглядав документацію. Тепер цей департамент готує ніби висновки, передає на підпис замміністру, а коли ти починаєш шукати свою документацію, то один на другого показує».

Тож коли нарешті місто отримає дозвіл на впорядкування подвір'я ми вирішили запитати в Міністерстві та написати туди запит. Залишається чекати та сподіватись, що там він вже не загубиться.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук