Папа Римський відвідав Румунію і закликав католиків і православних до єдності

Це другий візит голови Ватикану до переважно православної Румунії

СвітВолодимир Пиріг, 1 червня 20190
Папа Римський відвідав Румунію і закликав католиків і православних до єдності
фото Vatican News
Папа Римський відвідав переважно православну Румунію й закликав християн до єдності

Папа Римський Франциск під час візиту в Румунію закликав католиків і православних до єдності. За повідомленням Vatican News, 1 червня глава Римсько-католицької церкви вирушив у монастир Шумулеу-Чук у центрі країни, де очолив месу.

У богослужінні взяли участь 100 тисяч паломників, включно з помісними ієрархами, а також румунським прем'єр-міністром Віорікою Денчіле і президентом Угорщини Яношем Адером. Франциск звернувся до православного і католицького населення країни із закликом до єдності.

«Складні, сумні події минулого не забути і не відкинути, але вони також не можуть бути перешкодою або аргументом проти бажаного братнього співіснування», – сказав він.

Близько 7% населення Румунії – католики, більшість з них – етнічні угорці, зазначає RFI. Понад 86% населення країни вважають себе православними і зараховують себе до автокефальної Румунської православної церкви.

У перший день свого візиту глава Римсько-католицької церкви також зустрівся в Бухаресті з членами Постійного синоду Румунської православної церкви на чолі з Патріархом Даниїлом. Як пише Vatican News, Папа і Патріарх очолили в новому кафедральному соборі Румунської православної церкви молебень, під час якого спершу католики, а потім православні прочитали молитву «Отче наш». Потім Папа Франциск закликав християн різних конфесій допомагати одне одному. Він сказав, що православні і католики пов’язані «кровним братством».

Це другий візит глави Ватикану в Румунію. Перший відбувся 20 років тому, 1999 року. Тоді голова Римсько-католицької церкви Іван Павло II уперше в історії відвідав православну країну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук