<

ПАР відмовляється від поставок вугілля в Україну

ЕкономікаО.Г., 12 листопада 20148240

Голова уряду закликав СБУ розслідувати проведення перевірки контракту на постачання африканського вугілля.

Про це прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, відкриваючи сьогоднішнє засідання уряду, пише Insider.

«Я хочу звернутися до СБУ, це питання національної безпеки, коли в силу різних подій щодо так званої перевірки, Україна втратила зараз можливість закуповувати вугілля з інших країн світу окрім Росії та територій «ЛНР» та «ДНР», – сказав Яценюк.

Голова уряду також закликав СБУ з'ясувати «хто стоїть за питанням переділу вугільного ринку».

Водночас, міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан повідомив, що наразі через проведення перевірок Генпрокуратурою, компанія, яка постачала вугілля з ПАР не буде продовжувати співпрацю з державною компанією «Центренерго».

За словами міністра, інші пропозиції іноземних компаній є менш вигідними, а на укладення нової угоди потрібно не менше півтора місяця.

«На сьогодні є два виходи – або ми купуємо дефіцитне вугілля в Росії, або ми будемо змушені купувати це вугілля з тієї території, яка контролюється проросійськими бойовиками», – сказав Продан.

Міністр додав, що на сьогодні на складах екелктростанцій знаходиться 1,7 млн тонн вугілля, зазначивши, що цих запасів недостатньо.

«На сьогоднішній день, у зв’язку з тими подіями, які відбуваються навколо цього контракту, ми очікуємо, що ситуація може погіршитися», – сказав Продан.

Як відомо, раніше Генпрокуратура допитала керівників «Укрінтеренерго», «Центренерго» та міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Продана у справі постачання вугілля з ПАР.

Раніше ЗМІ з посиланням на джерело в оточенні прем'єр-міністра повідомяли, що президент Петро Порошенко на засіданні РНБО поставив під сумнів прозорість схеми поставок вугілля з Південно-Африканської Республіки в Україну.

Україна підписала угоду про постачання 1 млн тонн вугілля з ПАР. За словами міністра енергетики та вугільної промисловості Продана, ціна поставленого з ПАР вугілля склала $86 за тонну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук