Парламент дав право Порошенкові призначати командувача і вище командування Нацгвардії

Народні депутати підтримали у першому читанні та в цілому законопроект № 1848 «Про внесення змін до Закону України «Про Національну гвардію України» (щодо удосконалення організації та порядку діяльності Національної гвардії)».

За відповідне рішення проголосували 269 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Цей закон передає право президентові України призначати командувача Національної гвардії України і призначати усіх осіб вищого командного складу Нацгвардії.

Крім того, законопроектом пропонується внести зміни до структури Національної гвардії України, уточнити штатну чисельність військовослужбовців, удосконалити норми щодо застосування вогнепальної зброї, призначення та звільнення з посад вищого командування, залучення резервістів до виконання функцій військового формування, а також визначити порядок регулювання реалізації функції з охорони ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання державної власності, важливих державних об'єктів та спеціальних вантажів.

Як повідомив автор законопроекту народний депутат від «Народного фронту», голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський, цей закон унормовує участь підрозділів Національної гвардії у бойових діях.

«Це унормує та полегшить формування нових військових частин», – зазначив Пашинський, якого цитує РБК-Україна.

«Є позиція президента: як тільки ми приймаємо цей закон, – відразу запускається процедура призначення командувача Нацгвардії», – зазначив Пашинський.

Раніше командувача Нацгвардії призначала Верховна Рада. 15 квітня 2014 року законодавці із третьої спроби призначили на цю посаду Степана Полторака.

14 жовтня минулого року нардепи призначили Полторака міністром оборони України. З того часу командувача Нацгвардії так і не було призначено.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук