Парламент Молдови офіційно визнав її державою, захопленою олігархами

Коаліція проросійської Партії соціалістів і проєвропейського блоку ACUM виступила проти Демократичної партії

СвітКатерина Чурилова, 8 червня 20190
Парламент Молдови офіційно визнав її державою, захопленою олігархами
фото Newsmaker
Засідання парламенту Молдови 8 червня

Парламентська більшість Молдови проголосувала за декларацію «Про захоплену державу». Її підтримав 61 депутат. Декларація передбачає «звільнення захопленої олігархами держави» і вивід держструктур з-під впливу «олігархів» з Демократичної партії під проводом Володимира (Влада) Плахотнюка, інформує «Громадське».

Цей проект раніше зареєстрував політичний блок ACUM. Перед голосуванням представник ACUM Андрій Нестасе зачитав декларацію. У ній передбачається анулювання змішаної виборчої системи і висловлення вотуму недовіри Конституційному суду країни. Також там міститься вимога відправити у відставку главу Служби інформації і безпеки і главу Національного центру по боротьбі з корупцією.

Нестасе також запропонував звернутися до ЄСПЛ через те, що КС Молдови ухвалює рішення, які суперечать закону.

Раніше депутати з проросійської партії соціалістів Молдови (ПРСМ) та члени проєвропейського блоку ACUM напередодні екстреного засідання парламенту підписали тимчасову згоду про співробітництво. Депутати обрали керівництво парламенту і затвердили уряд. Прем'єркою парламент призначив Майю Санду.

Водночас, Конституційний суд Молдови визнав обрання незаконним. Також у КС вирішили, що будь-яке рішення парламенту від 8 червня буде недійсним через те, що термін формування робочих органів парламенту закінчився 7 червня.

Однак президент Молдови Ігор Додон відмовився розпускати парламент, заявивши, що має таке право, але не зобов'язаний зробити це.

До слова, нещодавно нині вже екс-президент України Петро Порошенко погодив зняття санкцій з «Молдовського металургійного заводу» («ММЗ»), який є одним з основних платників податків у невизнаній проросійській «Придністровській Молдовській республіці».

Як встановили журналісти програми «Схеми», відбулося це перед першим туром президентських виборів на прохання тодішнього прем’єр-міністра Молдови Павла Філіпа, ставленика молдовського олігарха Влада Плахотнюка. Останній опосередковано пов’язаний з роботою цього підприємства, і, як він сам визнавав, є давнім знайомим самого Петра Порошенка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук