Парламент Нідерландів не підтримав референдум про членство країни в Євросоюзі

СвітАндрій Стець, 28 червня 20164110

Парламент Нідерландів не підтримав пропозицію провести референдум про членство країни в Євросоюзі. Ідею плебісциту підтримали лише 14 депутатів з 75 присутніх на засіданні парламенту у вівторок, 28 червня, повідомляє Deutsche Welle.

Лідер правої Партії свободи Герт Вілдерс запропонував владі якомога швидше провести Nexit. Однак, за чинним законам Нідерландів, на сьогоднішній день всенародне голосування про членство в ЄС неможливе.

Після підбиття підсумків референдуму у Великій Британії відразу в декількох європейських країнах запропонували наслідувати приклад Сполученого Королівства і проголосувати питання про вихід з ЄС.

Раніше глава ультраправої Партії свободи Нідерландів Гірт Вілдерс заявляв, що Нідерланди, слідом за Великобританією, повинні провести референдум щодо членства країни в Євросоюзі. Про таке ж бажання заявили і представники євроскептиків Італії та Швеції.

Петицію за проведення референдуму стали підписувати фінські активісти, щоправда, депутати парламенту Фінляндії заявили, що нічого подібного в країні не планується.

23 червня в Сполученому Королівстві відбувся референдум, на якому британці вирішували, чи залишатися їх країні в складі ЄС. За офіційними даними, за вихід Великої Британії з Євросоюзу (Brexit) проголосували 51,9% виборців при явці понад 72%. 48% виступили за членство в ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук