Парламент прийняв закон про приватизацію житла в гуртожитках

Парламент прийняв закон про приватизацію житла в гуртожитках
Документ відкриває шлях для приватизації помешкань у гуртожитках

Верховна Рада України внесла зміни в законодавство щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків, за відповідний законопроект в середу, 5 квітня, проголосували 256 нардепів.

За словами співавторки законопроекту, народної депутатки Оксани Юринець, документ відкриває шлях для приватизації помешкань у гуртожитках, які були в період масової приватизації внесені до статутних фондів тих чи інших підприємств.

Документ чіткіше визначає сферу дії закону «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» від 2008 року. Закон дає законним мешканцям гуртожитків, які не мають власного житла та проживають згідно з Житловим кодексом Української РСР у гуртожитках, що підлягають передачі у комунальну власність, право приватизувати житлові приміщення у таких гуртожитках.

Згідно з новим законом, права приватизувати житло не мають громадяни, які:

1) проживають у гуртожитках, призначених для тимчасового проживання у зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації у навчальних закладах та у зв'язку з роботою (службою) за контрактом;

2) які проживають у гуртожитку, але не перебували (перебувають) у трудових відносинах з підприємством (організацією), яке надало їм право проживати в гуртожитку;

3) які проживають у гуртожитку без правових підстав, визначених цим законом.

У той же час ті, хто проживають в гуртожитках на підставах відповідних договорів оренди житла, а також ті, котрі перебували з підприємствами-власниками гуртожитків у трудових відносинах, можуть приватизувати своє житло.

«Закон про захист прав мешканців гуртожитків ухвалили. На ухвалення цього закону чотири роки чекали 500 тис. мешканців гуртожитків, щоб мати право приватизувати своє житло», – прокоментував народний депутат Ігор Васюник на свої сторінці у Facebook.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук