Парламент Єгипту дозволив президенту залишатись при владі до 2030 року

СвітАндрій Стець, 17 квітня 20191610
Парламент Єгипту дозволив президенту залишатись при владі до 2030 року
фото ТАСС
Абдель-Фаттах ас-Сісі очолив військових, що усунули президента Мухаммада Мурсі в 2014 році

Парламент Єгипту схвалив зміни до конституції, які дозволять президентові Абдель-Фаттаху ас-Сісі залишатися при владі до 2030 року. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Парламент, в якому більшість мають прихильники Сісі, 16 квітня підтримав зміни, які ще мають бути розглянуті на референдумі для того, щоб набути чинності.

Сісі має залишити посаду президента 2022 року, коли закінчиться його другий 4-річний термін повноважень. Пропоновані зміни мають продовжити його нинішній термін до шести років і дозволити йому знову балотуватися.

Також, за словами критиків, ці зміни посилять роль військових у політичному житті і дадуть президентові більше влади над судовою системою.

Зазначимо, що Сісі прийшов до влади в 2014 році, через рік після того, як він очолив військових, що усунули президента Мухаммада Мурсі. Минулого року його переобрали, за офіційними даними, голосами 97% виборців.

Правозахисники звинувачують президента Єгипту в придушенні інакодумства, що призвело до затримання десятків тисяч людей.

Єгипет перебуває у розділі «невільних» країн звіту організації Freedom House за 2018 рік. Країна мала 26 пунктів зі 100.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук