Партія регіонів готова до переговорів про широку коаліцію
Партія регіонів поширила заяву, у якій зазначає, що в коаліції демократичних сил складається критична ситуація, тому "регіонали" готові сідати за стіл переговорів задля створення широкої коаліції. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі ПР.
Подаємо текст заяви повністю:
"У західних ЗМІ, цитати з яких наводять і українські видання, з’явилася інформація про заяву Юлії Тимошенко щодо її готовності об’єднатися в коаліцію з Партією регіонів. З цього приводу доцільно заявити про наступне.
Підтверджується стара істина, яка мовить: в політиці ніколи не слід говорити "ніколи". На жаль, Юлія Володимирівна довгий час ігнорувала цю істину, демонструючи максималізм, неприпустимий для відповідального державного діяча. Однак, як говорять в Україні, "не все в середу Петра". Іншими словами, настала черга порушувати тему широкої коаліції і їй.
На думку Партії регіонів, ця зміна в риториці лідера БЮТ і глави уряду пояснюється не стільки готовністю переглянути підходи до формування парламентської більшості, скільки критичністю ситуації, що складається в так званій коаліції демократичних сил.
Сьогодні не потрібно бути посвяченим у тонкощі відносин між коаліціянтами, щоб розуміти: парламентська більшість виявилася недієздатною. Тим самим підтвердилася пересторога Партії регіонів, що ігнорування позиції нашої політичної сили при формуванні коаліції, а відповідно і уряду, призведе до паралічу роботи Верховної Ради та виконавчої гілки влади.
Враховуючи, що йдеться про життєві інтереси українського народу, Партія регіонів, як і раніше, відкрита до діалогу з будь-якою політичною силою. Водночас, ми відкидаємо мову ультиматумів як абсолютно неприйнятну у веденні переговорів з партією, яка виграла дострокові парламентські вибори. Тим паче, що умови, на яких Ю.Тимошенко нібито готова сідати за "круглий стіл" - це, швидше, спроба зберегти добру міну при поганій грі, аніж готовність серйозно впроваджувати системні реформи.
Детінізація економіки досягається не деклараціями, а ліквідацією причин, що її породжують. Уряд В.Януковича зробив багато в цьому напрямку і це було підтверджено міжнародними інституціями, які на п’ять пунктів поліпшили рейтинг України в питанні умов роботи для бізнесу. Так було за нашого уряду, який напевно вирішив би проблему детінізації загалом, якби йому дали працювати.
Викликає великий сумнів щирість Ю.Тимошенко, коли вона говорить про відкритість влади перед опозицією. Не далі як 30 січня поточного року представники опозиції не були допущені на засідання Кабінету Міністрів як, зрештою, і журналісти, чого при Уряді В.Януковича не трапилося жодного разу. Уряд Тимошенко також закрив для опозиції всю інформацію, що стосується процесу прийняття урядових рішень. І значно ускладнив контроль опозиції за діями влади.
Очевидно, готовність Ю.Тимошенко домовлятися диктується розумінням катастрофи, до якої рухається її політична сила внаслідок практикування політики популізму, спрямованої на майбутні президентські вибори, а не на реальне поліпшення стану в українській економіці. Тимошенко вже розуміє, що висока інфляція і різкий стрибок цін в Україні внаслідок її авантюрних дій неминуче призведе до краху ілюзій, які вона створила в свідомості багатьох людей. І тут Тимошенко було б дуже вигідно розділити відповідальність за свої дії в тім числі і з Партією регіонів. Так ми розуміємо суть сигналів, які надходять з боку лідера БЮТ.
Як відповідальна політична сила ми готові до якнайширшого порозуміння заради національної злагоди та процвітання українського народу. Без ультиматумів, без попереджень, без умов. Ми готові з усіма сідати за стіл переговорів, але не з якоюсь авантюрною метою, а задля тієї цілі, яку ми завжди ставили - заради об’єднання народу, України і поліпшення життя людей".