Партнери Партії регіонів у Європі заговорили про санкції

СвітВолодимир Балита, 7 червня 2012601510
Партнери Партії регіонів у Європі заговорили про санкції

У Європарламенті члени фракції соціал-демократів - партнери Партії регіонів - почали публічне обговорення можливості застосування санкцій щодо України або її керівників.

Так, депутат ЄП Крістіан Вігенін заявив, що в ЄС усе активніше обговорюється можливість застосування санкцій щодо Києва, пише газета Комерсант-Україна.

"Виборці в ЄС не розуміють, чому ми так повільно просуваємося в питанні тиску на Україну. Люди вважають, що нам варто активніше вводити санкції щодо Києва",- заявив Вігенін.

Дотепер у СД утримувалися від згадування про можливі санкції щодо Києва.

Вігенін відзначив, що в ЄС поки не готові застосовувати надзвичайні заходи впливу на Україну.

"На даному етапі ми й так зробили достатньо. Ми не підписали угоду про асоціацію, хоча могли б зробити це, і це був сильний політичний сигнал",- пояснив він.

Депутат ЄП уточнив, що ключовим моментом для прийняття Брюсселем рішення про подальшу стратегію стануть жовтневі парламентські вибори.

"Якщо Юлія Тимошенко і Юрій Луценко не зможуть взяти участь у виборах, буде пізно говорити тільки про "заклопотаність" Євросоюзу. Це стане достатньою причиною для ЄС, Ради Європи й ОБСЄ, щоб оголосити: вибори не є вільними й чесними. Велика кількість членів ЄС гарантовано не визнають вибори чистими за умови, що Тимошенко залишається за ґратами", – заявив депутат.

Джерело в ЄП відзначило, що позицію, привселюдно висловлену Вігеніном, розділяють як більшість представників ЄП, так і керівництво інших європейських інституцій.

"Настрої радикалізуються у всіх фракціях, у тому числі у соціал-демократів. У Брюсселі усе більше приходять до розуміння, що діалог із цією владою не складається", - сказав співрозмовник.

"І Єврокомісія, і країни-члени роздратовані тим, що Янукович обіцяв їм одне, а робить зовсім інше. Тому все частіше звучить думка про те, що як мінімум до 2015 року (президентських виборів) угода про асоціацію не буде підписана – керівництво ЄС не хоче робити такий подарунок нинішній українській владі", – пояснив співрозмовник.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук