ПАРЄ ухвалила резолюцію по Україні

Парламентська асамблея Ради Європи відмовилась вимагати від України виборів до ВР на окупованій території

СвітАндрій Стець, 25 січня 20176970
ПАРЄ відхилила поправку про проведення виборів у Раду на окупованих територіях України

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) підтримала проект резолюції «Функціонування демократичних інститутів в Україні». Про це у своєму Facebook повідомив народний депутат України, віце-президент ПАРЄ Георгій Логвинський.

«Резолюція ПАРЄ «Функціонування демократичних інститутів в Україні» прийнята! Рахунок 106 на 11 знову на користь України! Важливо, що нашим опонентам не вдалося змінити терміни «російська агресія» на «внутрішній конфлікт», підмінити поняття «вільні вибори» на «вибори під дулом автомата» і виборчою комісією на чолі з автомойщиком!», – написав Логвинський.

Зазначимо, що при цьому ПАРЄ відхилила поправку про проведення виборів у Раду на окупованих територіях України.

Зокрема, ПАРЄ вітає здійснення електронного декларування та закликає владу забезпечити наявність у Національного агентства з попередження корупції необхідних ресурсів для проведення аудиту декларацій.

ПАРЄ також закликає Україну відкрити офіси Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у всіх регіонах країни, а також створити Спеціалізований антикорупційний суд для боротьби з поширенням корупції в судовій системі.

Як інформує «Європейська правда», поправка, в якій містилася така вимога, була запропонована проросійським депутатом з Німеччини Андрієм Гунько, та модифікована доповідачем Акселем Фішером (ФРН).

Пропонувалося затвердити норму про те, що «Проблема непредставленості у Верховній раді окремих регіонів Донецької та Луганської областей має бути вирішена якнайшвидше». Ця норма була підтримана переважною більшістю голосів у профільному комітеті і через це мала значну імовірність підтримки в залі.

В свою чергу, українська делегація та декілька проукраїнських депутатів скористалися правилами ПАРЄ, щоби не допустити постановку даної норми на голосування – поправу, що має статус «усної», можна зняти з розгляду, якщо під час її розгляду не менше 10 депутатів встануть на протест проти неї.

Після цього пропозиція була автоматично відхилена.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук