Пашинський заявив про необхідність «капсулювання» бунтівних районів Донбасу

СуспільствоАК, 27 червня 201452832
Сергій Пашинський

Екс-голова Адміністрації президента Сергій Пашинський вважає, що ту частину Донецької та Луганської областей, яка перебуває зараз під контролем озброєних терористів, треба «капсулювати» - тобто жорстко обмежити цю територію, аби  уникнути загрози поширення сепаратизму.

Пашинський також поставив під сумнів поширену думку про те, що на Донбасі воюють виключно росіяни-найманці.

«Безумовно, там є російські найманці але вони не є основною рушійною силою тих процесів, які відбуваються на Донбасі. А основна рушійна сила – місцеві люди. Люди, які, на жаль, отруєні російською пропагандою, отруєні Януковичем», – сказав Сергій Пашинський в інтерв’ю iPress.ua.

Він вважає, що штурм захоплених бойовиками міст призведе до численних жертв серед українських військових. Натомість  «капсулювання» бунтівного регіону дозволить уникнути цих жертв, але ймовірно призведе до втрати цих районів для України.

 «Сьогодні у суспільстві повинна відбутись дуже проста дискусія. Чи готові ми воювати до останнього вбитого сепаратиста на Донбасі?, – сказав Пашинський в інтерв’ю iPress. – При цьому у підсумку ми отримаємо регіон, де раніше нас ненавиділи як українську владу і українську державу на підставі пропаганди, а зараз будуть ненавидіти з мотивів особистих – через велику кількість загиблих родичів, знайомих. Альтернатива – це модель політичного капсулювання Донбасу, яке не дозволить цій заразі сепаратизму розповзтися на решту України».

 «Слов'янськ, Краматорськ, Горлівка – щоб зайняти ці міста треба покласти тисячі людей, – вважає Пашинський. – В історії є дуже багато прикладів. Той же Ольстер, країна Басків. Коли 100 років воювали, то вкінці-кінців мирилися. Є приклади, коли взагалі не воювали, але розходились».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук