ПАТ «Укрзалізниця» не може відповідати за борги ДП «Донецька залізниця», – Ярослав Дубневич

«Зараз відбуваються спроби через російські банки стягнути з ПАТ «Укрзалізниця» борги ДП «Донецька залізниця», ціна питання – більше 4 млрд грн, – повідомив голова парламентського Комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич. – Само ж «ДП Донецька залізниця», як боржник за існуючими договорами, ігнорує виплату накопичених боргів, нарощуючи заборгованість. Слід розуміти, що намагання стягнути ті борги з ПАТ «Укрзалізниця» є безпідставними. Бо ПАТ «Укрзалізниця» не є правонаступницею ДП «Донецька залізниця»: остання не передала ПАТ «Укрзалізниця» свої активи та майно, що розташовані на непідконтрольній Україні території. А така передача в разі правонаступництва є обов’язковою. Отже, ні де-юре, ні де-факто «Укрзалізниця» не повинна відповідати за борги ДП «Донецька залізниця», – наголосив Дубневич.

Він додав, що управління ДП «Донецька залізниця» знаходиться в Донецьку, на непідконтрольній Україні території. «По суті, ДП «Донецька залізниця» контролюється ДНР», – пояснив Дубневич.

Комітет з питань транспорту підготував законопроект № 5428, спрямований на введення тимчасових заходів задля недопущення списання коштів з ПАТ «Укрзалізниця» за зобов’язаннями ДП «Донецька залізниця», – повідомив голова Комітету.

«Цей законопроект буде розглядатись на пленарному засіданні Верховної Ради в четвер найпершим серед транспортних і, сподіваюсь, отримає підтримку колег. Оскільки від нього залежить безперебійна робота провідного перевізника в державі», – підкреслив Ярослав Дубневич.

* публікація підготовлена прес-службою Ярослава Дубневича

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук