Патрульного з Чернівців, якого підозрювали у вживанні наркотиків, звільнили від покарання

На думку суду, щодо затриманого Анатолія Германа (на фото в центрі) були порушені норми статті 8 Європейської Конвенції з прав людини

Суд виправдав патрульного поліціянта з Чернівців, якого підозрювали у перебуванні за кермом БМВ Х5 у стані наркотичного сп’яніння. Про це йдеться постанові суду, яка оприлюднена у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У документі, зокрема, сказано, що колеги зупинили поліціянта 12 квітня на проспекті Незалежності.

Як повідомляло місцеве видання «Чернівецький промінь», затриманим був Анатолій Герман, у нього були розширені зіниці, тремтіли пальці рук та повіки. Від проходження огляду на стан сп’яніння водій відмовився в присутності двох свідків.

Поліціянт на суді заявив, що заперечує свою винуватість, а з колегами, котрі склали протокол про адміністративне правопорушення, у нього неприязні стосунки через конфлікт на службі.
Він не перебував у стані наркотичного сп’яніння і не відмовлявся проходити медичне обстеження з цього приводу, а навпаки пройшов перевірку на стан алкогольного сп’яніння. Не зміг здати сечу для проведення аналізу, оскільки фізіологічно не мав такої можливості.

Повідомляється, що Анатолія Германа доставили до наркологічного диспансеру, де він продув «Драгер», котрий показав нулі. Однак здати сечу так і не зміг, хоча пив воду. Мовляв, зробив це раніше, якраз перед тим, як його машину зупинили.

У наданих суду матеріалах при цьому було сказано, що поліціянт відмовився від медогляду та обстеження.

Суд же вирішив, що у приміщенні наркологічного диспансеру Анатолій Герман пройшов медичний огляд. Той факт, що під час спроб помочитися із обвинуваченим у туалеті був поліціянт, а процес фільмували на «бодікамеру», суд назвав «порушенням статті 8 Європейської Конвенції з прав людини, яка гарантує кожному право на повагу до свого приватного життя».

«Не відмовлявся від дачі біологічного зразка для проведення аналізу, проте не зміг цього зробити з фізіологічних підстав. При цьому суд звертає увагу, що він повідомляв про це лікарям і така реакція організму могла виникнути від психологічного настрою особи, враховуючи постійну присутність поруч і в туалеті, зокрема, працівника поліції», – ідеться в ухвалі.

Крім того, жоден із лікарів не пропонував Анатолію Герману замість сечі здати для аналізу слину або кров.

У результаті суд ухвалив, справу про притягнення Анатолія Германа до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.130 КУПАП закрити у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук