Пацієнтки пологових будинків пікетували Львівську ОДА

Сьогодні, 17 жовтня, зранку під стіни Львівської ОДА прийшли близько сотні людей, серед яких десятки матерів, які народжували у львівських пологових. Люди насамперед зібралися вшанувати пам’ять Поліни Стронціцької, дитини, яку нещодавно мама народила мертвою в пологовому відділенні на Раппопорта, жінка звинувачує у трагедії лікуючого лікаря.

Пікетувальники прийшли під стіни адміністрації з дитячими колясками, численними плакатами і лампадками, які запалили в пам’ять про загиблу в пологовому дівчинку.

Частина людей зайшла в приміщення ОДА, де зустрілися з представниками влади. Решта пікетувальників стоять на вулиці, тримаючи в руках плакати з написами проти загальної системи роботи пологових відділень, проти розцінок за народження дитини та недбалості лікарів-гінекологів тощо.

Фото голови ГО "Варта-1" Ігоря Зінкевича та Мирослава Пархомика / ZAXID.NET

Пікетувальники вимагають якомога швидшого розслідування справи Тетяни Стронціцької, матері Поліни Стронціцької, неупередженої перевірки всіх пологових будинків у Львові, реальних кроків у боротьбі з корупцією в пологових, зокрема, функціонування гарячої лінії, на яку могли б звертатися жінки в разі халатності медперсоналу чи вимагання хабарів.

З пікетувальниками зустрівся голова ЛОДА Олег Синютка. Він зазначив, що наразі проводиться досудове розслідування факту загибелі ненародженої дитини. Також він висловив ініціативу після закінчення слідства зібратися всім разом й обговорити цю ситуацію, зокрема проаналізувати результати розслідування.

Окрім того, очільник області дав доручення в.о. директора департаменту охорони здоров`я Ірині Микичак створити «гарячу лінію», на яку зможуть скаржитися жінки на роботу медперсоналу в пологових відділеннях, чого вимагали серед іншого пікетувальники.

Нагадаємо, Тетяна Стронціцька, невістка екс-воротаря «Карпат» Богдана Стронціцького, нещодавно в пологовому відділенні комунальної лікарні №3 у Львові народила мертве немовля. Жінка стверджує, що це сталось через таблетку, яку їй напередодні дала лікуючий лікар Оксана Колодій. 

Додамо, що відсьогодні, 17 жовтня, і до 8 листопада пологове відділення на Раппопорта закрили на планову профілактику, а лікаря Оксану Колодій на час внутрішнього розслідування відсторонили від роботи і перевели на роботу в жіночу консультацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук