Перед банкрутством з українського банку «Петрокоммерц» вивели ₴700 млн

Раніше банк належав росіянам

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 29 листопада 20171470

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) заявив, що з банку «Петрокоммерц-Україна» були виведені активи майже на 700 млн грн напередодні введення тимчасової адміністрації.

«Ймовірно, за попередньою змовою між посадовими особами банку “Петрокоммерц-Україна” і “Юніон Стандарт Банком”, який на той момент ще був платоспроможним, були проведені операції, результатом яких стало виведення коштів у особливо великих розмірах», – йдеться в повідомленні фонду.

Там стверджують, що протягом року, до дня введення тимчасової адміністрації, через фінансову компанію було виведено понад 700 млн грн активів банків. Трансакції переважно відбувалися за рахунок дострокового списання банком необхідних сум з депозитного рахунку фінансової компанії і надання компанії кредитів і тому подібного. В результаті на балансі банку «Петрокоммерц-Україна» залишилася тільки проблемна і неліквідна заборгованість.

За виявленими фактами розтрати майна банку відкрито кілька кримінальних проваджень, проводяться досудові розслідування.

Нагадаємо, в березні 2016 року НБУ визнав неплатоспроможним банк «Петрокоммерц-Україна» у зв'язку з непрозорою структурою власності. Через місяць НБУ вирішив його ліквідувати.

«Петрокоммерц-Україна» заснований в 1996 році, 90% його акцій належали російському банку «Петрокоммерц». У березні 2015 року акціонер банку продав акції 11 фізичним особам, частка кожної з яких становила менше 10%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук