Передвиборчу програму Януковича «списали» у Таджикистані

СвітМарта Кривецька, 26 жовтня 201313391
Передвиборчу програму Януковича «списали»

У розпал президентської виборчої кампанії у Таджикистані Ілхомжона Хамідова, довірену особу чинного президента Емомалі Рахмона, звинуватили у плагіаті. Цілі фрагменти його статті в місцевій пресі дослівно збігаються з пасажами з передвиборчої програми Віктора Януковича 2010 року. 27-річний Хамідов виправдовується, що всі політичні програми схожі між собою.

«Чому я буду голосувати за Емомалі Рахмона?» На це запитання спробував відповісти заступник декана факультету журналістики Таджицького національного університету та один із 15 довірених осіб чинного президента Таджикистану Ілхомжон Хамідов у статті для видання AsiaPlus, опублікованій 19 жовтня.

 Але невдовзі уважні читачі помітили, що у тексті Хамідова можна знайти цілі пасажі, які збігаються з фрагментами передвиборчих програм та виступів Віктора Януковича й Володимира Путіна.

 У першому абзаці своєї російськомовної статті Хамідов пише, що з наближенням виборів Таджикистан стоїть перед новими викликами.

«Украй складні реалії вимагають від вищого керівництва країни оперативного та ефективного реагування, зважених і скоординованих дій, спрямованих на подолання кризових ситуацій».

Ця фраза повністю збігається з тією, якою розпочиналася передвиборча президентська програма Віктора Януковича у 2010-му під назвою «Україна для людей».

Користувачі соціальних медій швидко поширили скріншоти, де порівнювалися текст Хамідова й політичні програми інших політиків. Довірену особу Емомалі Рахмона звинуватили у плагіаті.

Крім запозичень із програми українського президента, у статті помітили й подібність із заявою президента Росії Володимира Путіна, зробленою ним на з’їзді «Єдиної Росії» у жовтні цього року: «На «Єдиній Росії» лежить великий тягар відповідальності за ті рішення, які ухвалюються в державі».

У пасажах, які Хамідов підписав власним ім’ям, назва «Єдина Росія» просто замінена на назву президентської партії «Народно-демократична партія Таджикистану». Такий підхід до компонування статті спонукав користувачів соціальних медій сумніватися, чи містить обговорюваний текст хоч якісь оригінальні фрагменти.

 Хамідов спершу визнав, що запозичив цитати з програми Віктора Януковича. Спочатку він заявив, що просто забув додати розділові знаки цитування, але згодом повідомив агенції Tojnews, що переконаний: всі політичні програми й виступи подібні одна до одної, тому так і трапилося.

 Зрештою, на своїй Facebook-сторінці Хамідов визнав власну помилку, зауваживши, що ще дуже молодий і недосвідчений. 

Нагадаємо, в Україні 2011 року президента Віктора Януковича звинуватили у тому, що він у своїй книзі «Opportunity in Ukraine» подає без будь-яких посилань уривки текстів з видання "Кореспондент".  Зрештою провину за плагіат взяв на себе перекладач президента.

Там часом торік президент Угорщини через плагіат подав у відставку

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук