Переговори ЄС і Росії щодо «Південного потоку» зупинено, - Еттінгер

СвітРоман Ганкевич, 13 червня 201437960

Переговори Єврокомісії з Росією щодо відповідності «Південного потоку» законодавству ЄС призупинені. Причиною такого кроку стало звернення Росії до Світової організації торгівлі (СОТ).

Про це в п’ятницю, 13 червня, заявив глава відомства ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер, передає «Радио Свобода».

Навесні російська влада подала скаргу на Європейський Союз до СОТ. Причиною стало нове законодавство ЄС, яке обмежило Газпром у доступі до трубопроводів на території Євросоюзу.

Еттінгер, висловив сумнів у необхідності продовження переговорів щодо міждержавних угодах і їх адаптації до законодавства ЄС у той час, коли Росія ставить під сумнів саме це європейське законодавство.

Нагадаємо, раніше президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу з приводу подальшого будівництва газопроводу Південний потік заявив, що всі енергетичні проекти в ЄС повинні на 100% відповідати європейським правилам. Це стосуватиметься не лише Болгарії, через територію якої має бути прокладений новий газопровід. Баразу заявив, що Єврокомісія уже почала відповідну процедуру проти Болгарії, запропонувавши Софії призупинити будівництво газопроводу на своїй ділянці через те, що Південний потік не відповідає вимогам Третього енергетичного пакета ЄС.

«Це значить, що ми настроєні серйозно. Така ж процедура буде застосована й щодо інших країн, якщо деякі з перешкод, які стосуються нашого внутрішнього ринку, не будуть усунуті», - попередив Баррозу.

Нагадаємо, 8 червня болгарський прем'єр-міністр Пламен Орешарскі заявив про призупинення будівництва «Південного потоку». Роботи припинені до усунення зауважень Єврокомісії. Пізніше, 9 червня, Сербія також змушена була відкласти роботу за проектом «Південний потік». За словами віце-прем'єра сербського уряду Зорана Михайловича, поки не будуть закінчені переговори Софії з Брюсселем і Євросоюзу з Росією, роботи не поновляться.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук