Перинатальний центр у Львові: ціна питання – життя

Цей пост про відповідальність

5 червня

Колись інженер, що проектував і зводив міст, у час відкриття цього ж мосту перебував під ним. Навіщо? Відповідальність, панове!

Трохи жорстка традиція, погоджуюсь. Але ж коли дивлюсь на те, що відбувається навколо Перинатального центру у Львові, повірте, згоден на її відновлення. Бо ж ціна питання – життя. Життя матерів і новонароджених немовлят.

Перинатальний центр на Вашингтона має довгу, а тепер можна з упевненістю сказати, що й скандальну історію. Тривалістю більш ніж 5 років. Саме тоді його закрили на реконструкцію. Закрити закрили, а от грошей, щоб довести до ладу, ніяк не могли знайти.

І от нарешті. Наприкінці квітня навіть президент приїжджає до Львова, відкриває Перинатальний центр (який, щоправда, так і не запрацював, навіщо було так поспішати з гучним відкриттям?) А вже за місяць гучне звільнення аж чотирьох лікарів при високих посадах. Мовляв, недогледіли, що завузькі двері у приймальному покої. І просто крилата фраза «сліпі лікарі не можуть працювати».

Очевидно, медики можуть і, найімовірніше, таки подаватимуть до суду, бо ж звільнені були з порушеннями: у посадових інструкціях цих лікарів нагляд чи спостереження за будівництвом не вказано, їх не викликали наказом з «простою», та й у самих наказах на звільнення немає підписів про ознайомлення з цим документом.

Просто винятковий цинізм якийсь – звільняти лікарів за недоробки будівельників. Навіть не так. Це небажання або й неспроможність з гідністю взяти відповідальність за провину на себе. Бо ж хто замовник робіт (хай і з численними помилками підрядника)? Правильно, Управління комунального будівництва ЛОДА. А ЛОДА – це хто?

Але біда навіть не у звільненнях. Наслідки усього цього можуть бути дуже сумними. На кону – не мало не багато життя. Бо ж в ОДА вже гримнули кулаком по столу і безапеляційно заявили: 8 червня Перинатальний центр відкрити. Попри все.

Але ж річ не просто в гучних словах. Мої колеги із обласної «Самопомочі» проінспектували центр на Вашингтона. Те, що побачили, вражає:

Отож, вузькі двері це така собі поверхня айсбергу. І всю цю ситуацію не можна спускати на гальма. Таке не можна залишати без реакції. Тому домагатимусь, аби була створена окрема комісія від Міністерства охорони здоровя.

Хтось же мусить стати під мостом…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У Львові після масової бійки з ножовими пораненнями госпіталізували трьох людей
Україна почала створювати на Азовському морі військово-морську базу
Вселенський патріарх зробив нову заяву щодо надання автокефалії українській православній церкві
Початок тижня в Україні розпочнеться з сильних дощів і відчутного похолодання
Водійка Mersedes A170 вчинила дивну ДТП в центрі Львова. Фото дня
«Щоб перемогти смерть, доведеться перестати бути людиною»
В Одесі здійснено збройний замах на місцевого активіста
В окупованому Криму заявили про нестачу питної води
Найкращі фото 25 Book Forum Lviv
Український співак Іван Попович потрапив у важку ДТП