«Перинатальний центр хочуть відкрити на папері»

Інспектор з технагляду ЛОКПЦ відмовився вводити його в експлуатацію

СуспільствоКатерина Родак, 25 травня 2018, 21:59 4714 11

Виявляється, урочисто відкритий більше місяця тому Львівський обласний клінічний перинатальний центр (ЛОКПЦ) досі офіційно навіть не введений в експлуатацію – зокрема, через невідповідність проектній документації. Інспектор з технічного нагляду за реконструкцією ЛОКПЦ Петро Цимбалюк відмовився підписувати акт готовності будівель до експлуатації і заявив про тиск зі сторони керівництва ЛОДА, яке змушує його поставити підпис під таким актом.

Петро Цимбалюк розповів ZAXID.NET, що існує кілька суттєвих недоліків, через які ЛОКПЦ поки не може бути введений в експлуатацію.

«Для початку необхідно ввести в експлуатацію кисневий генератор. Він розташований у будівлі, яка є у другій черзі будівництва, проте лікарі мають використовувати кисень вже, тобто без кисню перинатальний центр не може працювати. Так само треба встановити запасний дизельний генератор – це необхідний прилад, щоб центр працював повноцінно», - розповів Петро Цимбалюк ZAXID.NET 25 травня.

За словами Цимбалюка, медики, що працюватимуть із новим медичним обладнанням, ще не пройшли навчання. Також перш ніж підписати акт готовності, Петро Цимбалюк мав отримати від підрядників сертифікати і паспорти на технічне та медичне обладнання, а їх йому не надали. Окрім того, він виявив невідповідність адміністративної будівлі лікарні проектній документації. Тут, зокрема, досі не проведений телефонний та інтернет-зв'язок.

З цих причин Петро Цимбалюк не був готовий підписувати акт готовності до експлуатації будівель Львівського перинатального центру. Він заявив ZAXID.NET, що з вимогою негайно підписати акт на нього тиснула заступниця голови Львівської ОДА Ірина Гримак.

«17 травня мене викликали на нараду до заступниці голови ОДА Ірини Гримак, і вона у примусовому порядку хотіла зобов’язати мене підписати акт готовності. Я відмовився, бо його (ЛОКПЦ) ще не можна експлуатувати. Гримак мені на це сказала: «або ти підписуєш, або ти звільняєшся», - каже Петро Цимбалюк.

«Під час відкриття президентом України перинатального центру (20 квітня), представники обласної адміністрації, а саме Олег Синютка, ввели в оману прем’єр-міністра, президента і громадськість, що нібито перинатальний центр готовий до приймання вагітних жінок. Насправді, він ще не готовий і не відомо, коли буде дороблений, – заявив Петро Цимбалюк. – Генпідрядники у змові з владою Львівщини, а саме з заступником голови ЛОДА Іриною Гримак і з благословіння голови ЛОДА Олега Синютки хочуть відкрити перинатальний центр на папері».

Він також повідомив, що раніше підписувати акт готовності будівель до експлуатації йому наказував його безпосередній керівник, очільник управління капітального будівництва Львівської ОДА Володимир Кравець – мовляв, «це велика підстава для Порошенка і Гройсмана, оскільки вони вже приїхали, а перинатальний центр експлуатувати не можна».

Після розмови з Іриною Гримак, під час якої Петро Цимбалюк вказав на усі недоліки перинатального центру, ініціювало його відсторонення від технічного нагляду. УКБ ЛОДА уже надіслало у ДАБІ повідомлення про те, щоб хотіло б змінити Петра Цимбалюка на посаді інспектора з технагляду на керівника цього управління Володимира Кравця.

Петра Цимбалюка хочуть замінити на керівника управління капітального будівництва ЛОДА Володимира Кравця

ZAXID.NET протягом кількох годин у п'ятницю намагався отримати коментар заступниці голови ЛОДА Ірини Гримак з приводу звинувачень Петра Цимбалюка на її адресу, однак вона ігнорувала телефонні дзвінки та SMS. Коли пані Гримак чи її безпосередній керівник Олег Синютка будуть готові прокоментувати публічні заяви Петра Цимбалюка, ZAXID.NET обов'язково опублікує їхню точку зору.

Додамо, що підписання акту готовності об'єкту до експлуатації – це перший крок у процесі введення будівель в експлуатацію. Після підписання цього документу, його направляють у ДАБІ, яка скликає комісію з фахівців, що приймають остаточне рішення, вводити об’єкт в експлуатацію, чи ні.

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що 22 травня виконувач обов’язків директора ЛОКПЦ Ігор Потапов звільнив з роботи головну лікарку Ларису Янів, її заступника Ігоря Прокопіва, а також двох завідувачів відділеннями – Василя Перцовича та Ігоря Ковальчука. Їх звільнили через те, у приймальному покої виявились надто вузькі двері, а приміщення рентген-кабінету і центрального стерилізаційного відділення неправильно облаштовані. Фактично, лікарів звільнили через помилки будівельників і проектантів.

У п'ятницю співробітники ЛОКПЦ влаштували пікет під стінами департаменту охорони здоров’я ЛОДА, вимагаючи повернути звільнених лікарів на роботу.

Генпідрядником з реконструкції Львівського перинатального центру є зареєстрована у Славському будівельна компанія «Прогрестехбуд», кінцевим бенефіціаром (власником) якої є найбагатший львівський бізнесмен Віталій Антонов, що посідає 13 місце у списку найбагатших людей в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук