Перше ЗНО-2016 на Львівщині проігнорували понад 600 зареєстрованих учасників

СуспільствоОксана Лабойко, 5 травня 2016, 14:09 1398 0

На тестування з української мови та літератури, яким 5 травня стартувало ЗНО-2016, на Львівщині не з’явилося 640 осіб. Це понад 4% зареєстрованих учасників. Про це Телеканалу новин «24» повідомили у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти.

Тим часом без цього випробування не можна вступити у жоден виш і не видадуть атестат про закінчення школи.

«Сьогодні на Львівщині відкрився 71 пункт тестування – фактично у кожному адміністративному центрі. Це найбільше, бо на тестування з української мови і літератури традиційно реєструється найбільше людей. На Львівщині це 17,5 тис. учасників», – зазначила директор Львівського центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

Іванка – єдина учасниця тестування на увесь клас. Для неї створили особливі умови, бо дівчинка не чує. Крім інструкторів, в аудиторії є і сурдоперекладач. Сама ж школярка перед випробуванням усміхається. Хвилювання, каже, немає.

«Я хочу поступати в медуніверситет. До тестів готувалася дуже багато. Батьки помагали, вчителі у школі, сама вчилася, тому, думаю, все буде добре», – розповіла учасниця тестування Іванка Дудяк.

«Я філолог, в мене є навики навчання людей, тому приблизно знаю, як себе підготувати, є, зокрема, зразки в інтернеті, є люди, які допомагали. Подивимося, наскільки самостійне опрацювання дало свої результати», – говорить учасник тестування Остап Стадник.

Жодних поблажок у завданнях для учасників з особливими потребами нема. Але є вимоги до доступності самого пункту тестування. І цього року вперше ті, хто слабко чує, пишуть тести окремо від інших.

«Минулого року в нас теж були слабочуючі діти, але вони складали тести в загальних аудиторіях. А цього року така дитина пише окремо. Думаю, це зроблено для того, щоби не заважати іншим учасникам, адже присутність сурдоперекладача може їх відволікати», – пояснив відповідальний за пункт тестування Олег Маринюк.

Триватиме ЗНО-2016 до 17 червня, а додаткова сесія – до 4 липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук