Місцева влада отримала право забороняти продаж алкоголю в певний час доби

Заборона можна бути запроваджена рішенням депутатів місцевих рад

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який надає органам місцевого самоврядування повноваження вводити заборону на продаж алкоголю у визначений час доби. Про це свідчать дані на сторінці відповідного законопроекту №3149 на сайті Верховної Ради.

Такі заборони повинні вводитися тільки рішеннями, прийнятими на пленарних засіданнях відповідної сільської, селищної або міської ради.

Крім цього закон встановлює адміністративну відповідальність за торгівлю алкоголем у заборонений рішенням органу місцевої влади час доби у вигляді штрафу від 510 до 1,7 тис. грн (30-100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян).

Заборона на продаж горілки, пива, столових вин і слабоалкогольних напоїв не поширюється на ресторани.

Як йдеться у пояснювальній записці до документа, заборону на продаж алкоголю в нічний час введено рішеннями органів місцевого самоврядування у Львові, Івано-Франківську, Черкасах, Ужгороді, Луцьку та інших населених пунктах.

Такі заборони неодноразово вимагав скасувати Антимонопольний комітет, посилаючись на те, що вони не передбачені законом. У той же час у головному науково-експертному управлінні позитивно висловилися стосовно цього законопроекту з огляду на посилення децентралізації.

23 березня за ухвалення цього документу в цілому проголосували 230 народних депутатів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук