Місцева влада отримала право забороняти продаж алкоголю в певний час доби

Заборона можна бути запроваджена рішенням депутатів місцевих рад

ЕкономікаАндрій Стець, 23 квітня 201810530

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який надає органам місцевого самоврядування повноваження вводити заборону на продаж алкоголю у визначений час доби. Про це свідчать дані на сторінці відповідного законопроекту №3149 на сайті Верховної Ради.

Такі заборони повинні вводитися тільки рішеннями, прийнятими на пленарних засіданнях відповідної сільської, селищної або міської ради.

Крім цього закон встановлює адміністративну відповідальність за торгівлю алкоголем у заборонений рішенням органу місцевої влади час доби у вигляді штрафу від 510 до 1,7 тис. грн (30-100 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян).

Заборона на продаж горілки, пива, столових вин і слабоалкогольних напоїв не поширюється на ресторани.

Як йдеться у пояснювальній записці до документа, заборону на продаж алкоголю в нічний час введено рішеннями органів місцевого самоврядування у Львові, Івано-Франківську, Черкасах, Ужгороді, Луцьку та інших населених пунктах.

Такі заборони неодноразово вимагав скасувати Антимонопольний комітет, посилаючись на те, що вони не передбачені законом. У той же час у головному науково-експертному управлінні позитивно висловилися стосовно цього законопроекту з огляду на посилення децентралізації.

23 березня за ухвалення цього документу в цілому проголосували 230 народних депутатів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук