Під час Днів українського кіно у Львові покажуть шість фільмів
Вхід на покази буде вільний, але за умови попередньої реєстрації
До теми
-
«Атлантида»: кохання випаленої землі.
У прокат вийшов український претендент на «Оскар» ZAXID.NET -
«А скажи – Модільяні був ідіот?».
Три фільми про художників та мистецтво, які покажуть у Львові цієї осені ZAXID.NET -
Жереб, гроші та кіно.
72 проекти отримали державну підтримку. Чому кінематографісти незадоволені? ZAXID.NET

У Львові з 12 до 15 листопада у кінотеатрі «Коперник» відбудуться Дні українського кіно. Протягом цього часу можна буде подивитись шість українських фільмів та подискутувати про них.
У програмі – як нові фільми, які глдачі ще не мали шансів побачити на великому екрані, так і ті, що побували в прокаті. Покази є шансом для тих, хто з різних причин міг їх проґавити.
Програма Днів українського кіно:
«Безлюдна країна», реж. Корній Грицюк (2018), 12 листопада, 19:00
Фільм розповідає про Україну у 2020 році, звідки, після впровадження безвізового режиму, виїхали всі мешканці. Вдома залишилося всього вісім людей: модель, інженер, бухгалтерка, айтішник, блогерка, князь, китаєць-розвідник та сепаратист. Канадський режисер українського походження потрапляє у безлюдну країну і намагається зрозуміти, хто ці люди й чому вони тут. Одну з головних ролей у фільмі виконав український журналіст і ведучий Андрій Куликов – він зіграв президента України Тараса Войтенка. При цьому офіційний бюджет фільму становить 325 доларів.
«Зарваниця», реж. Роман Хімей та Ярема Малащук (Україна 2020), 13 листопада, 19:00
Зарваниця – паломницький центр, який поєднує в собі традиції західного і східного пілігримства. Щороку тисячі християн Західної України вирушають у пішу ходу до урочища Зарваниця. Поміж молитвами паломники діляться новинами, хваляться нажитим добром, фотографують каплиці, дають інтерв’ю, бачать чудеса. Бачать чудеса?
17:37 18-05-2025
«Наші котики», реж. Володимир Тихий (Україна, США, Канада 2020), 14 листопада, 17:00
На позицію під Донецьком прибувають кілька українських добровольців. Це позиція є настільки спокійною, що у їх попередників вистачило часу побудувати найкращий в АТО туалет. Проте несподівано ситуація міняється, і добровольці без досвіду та бойових навичок змушені відбивати атаки бронетехніки, чеченців та російського спецназу. Також декілька сцен відбуваються в окупованому Донецьку, де серед героїв нескладно пізнати Павла Губарєва та Владислава Суркова. З’явиться у картині й Володимир Путін, а також обіцяний авторами Кремль у руїнах.
«Вусатий фанк», реж. Олександр Ковш (Україна, 2019), 14 листопада, 19:15
Наприкінці шістдесятих років минулого сторіччя, після періоду «відлиги», в СРСР почали створюватися музичні колективи, покликані стати аналогами західних рок-груп. Вони отримали назву ВІА – «вокально-інструментальні ансамблі». Наступне десятиліття стало «золотою» епохою української поп-музики. Фільм досліджує феномен українського «вусатого фанку», який не втратив актуальності й досі.
«Фокстер і Макс», реж. Анатолій Матешко (Україна 2019) , 15 листопада, 17:00
Головний герой фільму – звичайний школяр Макс (Богдан Козій), якщо чимось і відрізнявся від однолітків, то хіба що невпевненістю і невмінням постояти за себе. Якось прогулюючись, він знайшов під мостом балончик із фарбою. Недовго думаючи, Макс малює на стіні графіті собаку. Песик одразу ж оживає. Виявляється, що це секретна новітня технологія, за допомогою якої можна створювати нанороботів із суперможливостями. Тепер Макс має вірного друга Фокстера, а разом з тим купу проблем. Бо ж є багато охочих скористатися супертехнологією і щось намалювати тією фарбою. І, на жаль, порядних серед цих людей немає.
«Izi», реж. Андреа Маньяні (Україна, Італія 2017), 15 листопада, 19:00
Драматична комедія «Ізі» розповідає про колись вправного гонщика Ісідоро, що переживає важку депресію. Життя підкидає йому можливість все змінити, коли брат просить його доправити тіло загиблого українця до села у Карпатах. «Ізі» – це перша офіційна копродукція України з Італією на державному рівні. Більша частина зйомок відбувалася на території України (під Львовом і Трускавцем). І лише десята частина зйомок пройшла в Італії.
Вхід на перегляди вільний, проте потрібно взяти онлайн безкоштовний квиток. Організоторами поії є Wiz-Art за підтримки Львівської міської ради.