Під Донецьком нарахували могили кількох тисяч бойовиків

Під Донецьком нарахували могили кількох тисяч бойовиків
Нові захоронення на цвинтарі біля селища Моспіно

Недалеко від селища Моспіно Донецької області продовжує зростати кладовище бойовиків з так званої Донецької народної республіки.

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Як зазначається найманців з Росії і рядових терористів там почали ховати ще в лютому, однак після кожної спроби самопроголошеної ДНР захопити чергове українське селище, кількість могил збільшується.

Після недавньої атаки на Мар'їнку на кладовищі додалося кілька свіжих могил, а тепер туди щодня їдуть мікроавтобуси з тілами вбитих сепаратистів.

Зараз шахтарське кладовище, яке налічувало кілька десятків могил, займає більше 7000 квадратних метрів. Його навіть перейменували в «Алею слави» на честь убитих в боях - і там вже поховано більше 1500 бойовиків.

Саме кладовище на вулиці Доблесній під селищем Моспине з'явилося ще у 2012 році, тоді воно носило назву кладовища шахти № 6 Капітальна і тут ховали місцевих жителів.

Коли Донецьк став окупованою ДНР територією, в травні 2014 року сюди почали звозити тіла загиблих, але, судячи по знімках з супутника, площа кладовища була невеликою.

Після великих боїв за аеропорт Донецька, цвинтар виріс втричі і його перейменували на «Алею слави».

Уже в квітні 2015 року, площа кладовища склала більше 7 тисяч квадратних метрів.

На деяких табличках є імена загиблих, а деякі тільки з номерами. Поруч поховані убиті в інших місцях терористи, на їх могилах ще лютневі дати смерті.

Слід зазначити, що кладовище під Моспине знаходиться всього в 13 км від центру окупованого Донецька, в минулому році, тут ще могли ховати вбитих під час обстрілів мирних жителів міста.

Однак під час найгарячіших боїв сюди стали привозити тільки військових, цивільних же відправляли на звичайні міські кладовища.

З зими тут ховають з усіма почестями у вигляді пострілів у повітря почесної варти і квітів від так званого міністерства оборони ДНР.

Виходячи з санітарних норм поховань, на одну людину витрачають 5 квадратних метрів, а площа кладовища становить 7 тис. квадратних метрів. Вважається, що тут поховані 1420 чоловік, причому, серед них тільки ті, хто брав участь у бойових діях на території Донецька і його околиць, адже цивільних тут не ховають вже рік.
Враховуючи, що це не єдине і, далеко не найбільше кладовище убитих терористів, масштаби втрат тільки в ДНР вражають.

Відомо ще про два таких великих поховання. Якщо взяти до уваги, що вони такі ж за розміром, то можна зробити висновки, що терористи поховали тут більше 5 тисяч чоловік.

Основні могильні ряди тут з'явилися після боїв за Дебальцеве та відходу від своїх позицій української армії.

Але наймасовіше поховання знаходиться в Ростовській області, туди відвозять не просто пересічних бойовиків, а найманців з Росії. Особливо тих, хто бере участь в атаках на Широкино, Маріуполь та Новоазовськ, їхні тіла везуть через Таганрог, на польове безіменне кладовище.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук