Під Верховною Радою Галицька Партія «вимагала більшого»

Запровадити відкриті регіональні списки, дозволити блокування та зменшити прохідний бар'єр. Такі вимоги озвучила сьогодні команда Української Галицької Партії під стінами Верховної ради України.

Прийняти новий виборчий кодекс у депутатів спільно вимагали і кілька українських партій «нового типу». Серед них – Українська Галицька Партія, «Самопоміч», «Демократичний Альянс» та «Сила людей». Організував акцію всеукраїнський рух «Чесно».

Чинний закон про вибори прийнятий на замовлення президента-втікача Віктора Януковича. 2011-го він повернув так звану мажоритарку, спровокувавши масові підкупи виборців. 2019-го Україна ризикує наступити на ті самі граблі.

«Осінь 2018 – останній шанс для ухвалення нового закону, який дозволить провести наступні вибори парламенту за новими правилами», – зазначив представник організаторів столичної акції від руху “Чесно» Микола Виговський.

Також експерт наголосив, що сьогодні понад 15 політичних партій, громадських організацій, тисячі людей вимагають, щоб розгляд проекту Виборчого кодексу у другому читанні Верховна Рада почала розглядати не пізніше 16 жовтня. Інакше активісти та молоді політики готові розпочати безстрокову акцію протесту.

«Ми не дозволимо нинішнім політикам залишити українців ще 5 років жити за виборчим законом Віктора Януковича», – каже аналітик.

Проект нового Виборчого кодексу (№3112-1), який у першому читанні депутати прийняли в листопаді 2017 року, передбачає повернення до пропорційної системи з відкритими партійними списками.

Цікаво, що Галицька Партія – єдина, яка вимагає більшого, ніж відкриті списки. Від початку процесу реформування виборчих законів, на масових акціях у регіонах та в Києві «галичани» наголошували: щоб перезавантажити владу по-справжньому, в Україні має бути знижено прохідний бар’єр до ВРУ, дозволено меншим партіям блокуватися на виборах, обмежено передвиборчу рекламу на телебаченні.

«Виборчий кодекс – не просто один із чергових законів, який має прийняти Верховна Рада. Це ключовий закон, від якого залежить наше майбутнє. Ми за те, щоб вибори відбувалися за відкритими списками. Але Українська Галицька Партія вимагає більшого. Молоді політики мають прийти до влади і якісно та швидко оновити її», – сказав голова Політради Української Галицької Партії, 24-річний пластун, політолог Роман Лозинський.

Молоді політики здатні змінити політичну еліту в Україні. Таку надію подає вже сьогодні позафракційне неформальне об’єднання так званих «єврооптимістів». Нове законодавство, кажуть аналітики, дозволить перейти критичний поріг представництва нових сил у Парламенті і протидіяти реваншистам часів Януковича.

Нагадаємо, що новий виборчий кодекс – це один із пунктів нинішньої коаліційної угоди. Підтримувати його обіцяв і Президент Петро Порошенко.

Прес-служба Української Галицької партії

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук