"Підгорецьким монахам" офіційно відмовили у реєстрації Правомірної греко-католицької церкви

14 серпня 200988711

Державний комітет України у справах національностей і релігій розглянув звернення щодо надання дозволу на релігійну діяльність іноземним громадянам та питання про реєстрацію статуту "Правомірної греко-католицької церкви". Про це йдеться в офіційному листі, підписаному головою Комітету Ю. Решетніковим, який є у розпорядженні ZAXID.NET.

Зокрема, в листі зазначено:

"Відповідно до ст.. 24 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" іноземні громадяни: Ілля А. Догнал запрошувався Провінцією отців Василіан (УГКЦ) в Україну тільки з 25.06. 2001 р. по 24.10.2001 р; Роберт Обергаузер - з 30.04.2004 р. по 07.02.2005 р; Методій Р. Шпіржік - з 10.05.2003 р. по 10.05.2005 р.

В подальшому Церква не зверталася до державного органу в справах релігій з проханням про продовження терміну їх релігійної діяльності в Україні.

Слід також зазначити, що згадувані вище іноземці грубо порушують внутрішні настанови (канонічне право) УГКЦ, за що рішення рішенням Апостольської сигнатури (найвищого трибуналу Римо-Католицької Церкви) від 07. 10. 2008 р. були виключені з літургійного спілкування у всій католицькій церкві.

Таким чином, релігійна діяльність зазначених осіб не відповідає як чинному законодавству України, так і внутрішнім настановам Церки.

Водночас інформуємо, що питання про реєстрацію статуту "Правомірної греко-католицької церкви" чи іншої релігійної організації з подібною назвою може бути розглянуто лише з урахуванням ч. 3 ст. 5 ЗУ "Про свободу совісті та релігійні організації": "Держава … бере до відома і поважає традиції та внутрішні настанови релігійних організацій..". В даному випадку такими настановами є Кодекс Канонів Східних Церков (ККСЦ). Канон 19 цього Кодексу приписує: "… жодне починання не може приписувати собі назву католицького, якщо не одержить згоди компетентної церковної влади". Такою компетентною церковною владою на своїй канонічній території є іменований чи погоджений Папою Римським правлячий єпископ католицької церкви - член Колегії єпископів, главою якої є Римський архієрей (Канон 49 ККСЦ).

Тому нові релігійні організації, які визнають примат Папи, але не належать до католицької церкви, не мають права вживати у своїй назві терміни "католицький", "греко-католицький" чи похідні від них.

Враховуючи викладене, відозви та інші звернення від так званого "Правомірного синоду єпископів УГКЦ", представники якого грубо порушують законодавство України та приписи церкви, розглядатись Комітетом не будуть".

Нагадаємо, другий день під Львівською облдержадміністрацією триває безстрокова мирна молитовна демонстрація. Однією із вимог демонстрантів є повторне прохання про реєстрацію Української Правовірної Греко-Католицької Церкви.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук