Підписана в Мінську угода – це ще не прорив, – МЗС Німеччини

Підписана в Мінську угода – це ще не прорив, – МЗС Німеччини
фото lvz-online
Франк-Вальтер Штайнмайєр

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр вважає, що підписана 12 лютого після багатогодинних переговорів «нормандської четвірки» в Мінську угода ще не прорив, а лише крок до нього.

«Сьогоднішня угода – не всеосяжне рішення і вже точно не прорив. Але Мінськ-2 після тижнів насильства може стати кроком, який зможе привести від спіралі ескалації до політичного рішення. Це було варто зусиль!», – заявив очільник німецького МЗС, повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу відомства.

Штайнмайєр привітав той факт, що вдалося досягти спільної заяви, оскільки «це була дуже довга ніч в Мінську, це були вкрай складні переговори, всі знали, що стоїть на кону».

Він визнав, що, можливо, хотілося досягти більшого, але «це те, про що сьогодні змогли домовитися президенти України і Росії». Він висловив надію, що в Мінську обидві сторони «говорили серйозно і з добрими намірами».

За словами глави МЗС, найголовніше, що Москва і Київ погодилися припинити вогонь, угода про що набирає чинності в ніч з суботи на неділю, а також те, що були закріплені Мінські домовленості (вересня 2014 року).

«Ми вперше визначили тимчасові рамки імплементації мінських зобов'язань – щодо виборів, контролю на кордоні, обміну полоненими в числі іншого», – наголосив він.

Штайнмайєр зазначив, що говорить про досягнуті домовленості «без перебільшення і вже точно без ейфорії», оскільки «це були важкі пологи, але, принаймні, ми досягли чогось».

Він висловив сподівання, що в «делікатний період» до набуття чинності зобов'язання про припинення вогню не станеться нічого такого, що могло б підірвати сьогоднішні домовленості. «Вибухи насильства і зараз можуть звести нанівець все», – наголосив він.

Як повідомляв ZAXID.NET, президент Франції Франсуа Олланд не вважає підписану угоду в Мінську гарантією довготривалого успіху.

Франк-Вальтер Штайнмайєр через тривалі переговори вимушений був відкласти свій виліт до Бразилії, куди мав відбути ще напередодні увечері.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук