Підприємства Львівщини заборгували своїм працівникам 60 млн грн
У Львівській області 65 підприємств повністю ліквідували борги з виплати зарплати на 14 млн грн. Про це 24 вересня під час засідання Колегії Львівської ОДА розповів голова ОДА Михайло Костюк.
Окрім цього, за словами голови Львівської ОДА, також 30 підприємств області зменшили заборгованість по зарплаті на 15,9 млн грн, повідомляє прес-служба Львівської ОДА.
«Починаючи з квітня заборгованість із заробітної плати щомісячно зменшується. Так, упродовж квітня-серпня зменшено борг на 4 млн грн, а впродовж серпня – зменшено на 1,7 млн грн. Загалом зменшено заборгованість від початку року у 5-ти містах обласного значення та 7-ми районах області, а у 8-ми адміністративно - територіальних одиницях повністю відсутні борги із зарплати. Водночас у 3-ох районах Львівщини заборгованість не значна, це – у Перемишлянському, Сколівському і Городоцькому районах», – зазначив голова Львівської ОДА.
Костюк додав, що суттєво зменшені борги по зарплаті упродовж 2012 року у м.Стрию (на 1,8 млн грн), м.Бориславі (на 1 млн грн), м.Червонограді (на 750 тис. грн), а також у Дрогобицькому (на 520 тис.грн) та Жовківському (на 178 тис. грн) районах.
“Відсутня заборгованість із зарплати у працівників бюджетних установ області. Дане питання перебуває на постійному контролі керівництва держави”, - додав Михайло Костюк.
Однак на 1 вересня загальна сума невиплаченої зарплати на Львівщині становить 59,9 млн грн. Найбільше підприємств-боржників є у Львові – 84 підприємства, заборгованість на яких понад 41 млн грн або 69% загальної заборгованості в області. Окрім цього, 88% боргу, або – 52,5 млн грн загального боргу – зосереджено у містах обласного значення Дрогобичі, Бориславі, Новому Роздолі та у Трускавці.
Проблемою є заборгованість на державних підприємствах, яка становить – 22 млн грн або 61% заборгованості на економічно – активних підприємствах. Найбільша заборгованість є у Львівському науково - дослідному радіотехнічному інституті - 16,4 млн грн. Заборгованість на підприємствах-банкрутах складає майже третину загального боргу в області – 18,3 млн грн.