Підвальні котельні у Львові замінюють на модульні

Головні Новини за 08 грудняВікторія Іваскевич, 8 грудня 2014, 14:59 625 0
дивіться також

На вулиці Ветеранів, 11 у Львові вже місяць працює модульна котельня. Вона не потребує постійного нагляду персоналу, адже роботу котлів регулює сервер, який аналізує та враховує погодні умови. Котельня забезпечує теплом гімназію «Престиж» та житловий будинок на вулиці.

Введення в експлуатацію нової котельні дало змогу ліквідувати стару – підвальну. Вона працювала у приміщенні гімназії. Обладнанню було понад 30 років, воно відпрацювало кілька термінів корисного використання і було в аварійному стані.

«Ми вже відчуваємо покращення, від підвальної котельні раніше постійно була вібрація. Зараз на певних поверхах вона повністю зникла. А щодо опалення, то ми спостерігаємо таку динаміку: значно швидше прогрівається приміщення», – розповів директор гімназії «Престиж» Богдан Волошин.

Зараз стару котельну розбирають працівники ЛМКП «Львівтеплоенерго». Нове ж обладнання більш компактне й ефективніше, щонайменше, на 30% від попереднього.

«Котел набирає температуру і коли доходить максимуму, він автоматично відключається, а коли температура доходить до нижньої планки, він автоматично включається. Але споживач не відчуває цієї різниці», – пояснив директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степан Пакіж.

Вартість будівництва котельні 2, 5 млн грн. «По проекту планувалося 3,2 млн грн, але в зв'язку з тим, що роботи виконувало «Львівтеплоенего», ми заощадили, тут не було зайвих витрат. Досвід показує, що якщо роботи виконуються силами наших комунальників, це вигідніше для бюджету, тому що ми економимо кожну гривню. Слава Богу, що ми обладнання купили раніше, і не потрапили під ці курсові різниці. Це є обладнання фірми «Viessmann» – сучасне і дуже надійне. І наступного року ми вже будемо думати, що можна далі зробити по школі і так по кожній школі ми визначаємо», – прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

У 2014 році ЛМКП «Львівтеплоенерго» ліквідувало 10 підвальних котелень: на вул. Січових Стрільців, 12, Саксаганського, 6, Дудаєва, 19, Богуна, 15, Пекарська, 2, 11, Зелена, 95, Ветеранів, 11, Базарна, 28, Левинського, 14.

Дев'ять навчальних закладів Львова далі обслуговують підвальні котельні. За словами начальника міського управління освіти Галини Слічної, три з них найближчим часом також замінять: «Ми близько 50% робіт виконали вже на 62-й школі, там також підвальна котельня, облаштовуємо там зараз дахову котельню. Один корпус вже повністю зроблений. Окрім цього, ми зробили коригування проектно-кошторисної документації щодо облаштування котельні на школі № 57 на вулиці Жовківській. Ми коригували, тому що поруч є дитячий садочок, в якого пічне опалення, і ми робили проект спільної котельні. І 93-й садочок наразі роботи тривають».

Модульна котельня по вул. Ветеранів, 11 – це вже третя котельня такого типу, побудована у ЛМКП «Львівтеплоенерго». Ще дві були збудовані 2009 року на вул. Б. Котика, 4 та на просп. Чорновола, 2.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук