Пинзеник: Уряд 5 років сидить на порохових бочках з сірниками

Наталія Зубрицька, 8 грудня 201211631
Пинзеник: Уряд 5 років сидить на порохових бочках з сірниками
фото 24tv.ua
Віктор Пинзеник

Екс-міністрові фінансів Вікторові Пинзенику бюджети п’яти останніх років нагадують порохові бочки, на яких зверху сидять члени уряду. Про це він заявив в ефірі програми «Шустер live» 7 грудня.

«Незбалансований бюджет – це всю країну поставили на лід і чекають, коли впаде. Вже 5 років бюджети нагадують порохові бочки, на якій сидять уряд з сірниками і підпалюють: «О, дивись, не зірвалося! Четвертий рік пройшов і не зірвалося. Гра в російську рулетку закінчується», – сказав він.

«Що ж це за покращення, якщо в бюджеті цього року на два місяці назад доходи загального фонду – 322 млрд, а зараз 315? Проблема в тому, що 322 – це цифра намальована зі стелі», – заявив Віктор Пинзеник.

За його словами, доходи бюджету не будуть виконані на 35 млрд грн цього року і утвориться позапланова дірка в бюджеті. Віктор Пинзеник зазначив, що кошти, які записані в бюджеті не забезпечені ресурсами, а дефіцит бюджету становитиме 50 млрд грн.

 «Дефіцит – це різниця між видатками і доходами, але не в Україні. Бо в цьому бюджеті є безпрецедентна норма – незафіксовані видатки. Прикінцеві положення бюджету дозволяють уряду за поданням міністерств самостійно збільшувати видатки бюджету. Виникає тоді запитання, а який тоді дефіцит: 50 чи більше? Якщо більше, то наскільки? Також там є таке поняття як державні гарантії», - сказав Віктор Пинзеник і додав, що державні гарантії – це український винахід, коли одні беруть кредити і створюють бізнес, а інші повертають. Він наголосив, що такі кошти повертає українська казна. За його словами, таких рекордних сум боргів не було ніколи.

Нагадаємо, 6 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому Закон України "Про державний бюджет України на 2013 рік". За відповідне рішення проголосувало 242 депутати.

На авіаційний транспорт для української політичної еліти в бюджеті на наступний рік передбачено понад 188 млн грн. В опозиції кажуть, що цим бюджетом влада оголосила війну своєму народу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук