Після 23 років перерви львів’яни побачать відреставрований скелет мамонта

Нову експозицію обіцяють відкрити в львівському природознавчому музеї до кінця цього року

Головні новини Львова 20.04Марічка Крижанівська, 20 квітня 2018, 17:37 652 0

Мамонт повернеться до глядачів. У Державному природознавчому музеї Львова відреставрували і змонтували скелет мамонта. Востаннє львів'яни його бачили 23 роки тому.

Ця самка мамонта жила на наших землях 24 тисячі років тому. Її знайшли на початку ХХ ст. на Івано-Франківщині в озокеритній шахті біля села Старуня.

«Працівники, які наткнулися на цю тварину на глибині 12,5 метрів, вирішили, що це віл, який впав у шахту. Тому вони порізали шкіру собі на постоли, а великі кістки, які заважали їм просуватися далі, були порубані, покришені і викинуті на відвал», – розповів Андрій Бокотей, завідувач наукового відділу природознавчого музею.

Про цей факт дізналися науковці зі Львова і Кракова. Вони приїхали і забрали мамонта, а вже за кілька днів преса всього світу гуділа про унікальну знахідку, бо на скелеті збереглися залишки м'яких тканин.

«Тварина була знайдена разом із м'якими тканинами: з шкурою, з м'язами, сухожиллям, внутрішніми органами. І це унікальне явище у світовому масштабі, бо якщо таких тварин знаходять у вічній мерзлоті дещо частіше, бо в холоді вони зберігаються досить непогано, то на нашій широті м'які тканини не зберігаються», – пояснює Андрій Бокотей.

До 1995-го року мамонта експонували у Львові, але потім музей закрили на ремонт. За цей час скелет відреставрували і змонтували за допомогою металевого каркасу.

«Сам принцип монтажу цього експонату ми постаралися зробити у стилі початку ХХ ст., бо саме тоді знайшли мамонта», – пояснив директор музею Юрій Чорнобай.

Втрачені фрагменти доповнили кістками інших тварин, але залишилося багато автентичного.

У цих залах тільки починають облаштовувати експозицію. Головними експонатами стануть мамонт і волохатий носоріг, якого знайшли у тій самій шахті в Старуні. А ще тут будуть інтерактивні монітори і 3D моделі.

«Це буде частина палеонтологічної експозиції нашого музею, яка буде розповідати про Льодовиковий період і про тварин, ландшафти, клімат, який в цей період був власне на нашій території», – розповіла керівниця проекту «Динамічний музей» Наталія Дзюбенко.

Для відвідувачів відчинити двері на таку експозицію обіцяють до кінця цього року.

Нагадаємо, нещодавно в музеї відреставрували волохатого носорога, якому понад 14,5 тис. років.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук