Письменник Андрій Любка потрапив до фіналу літературної премії Angelus

«Карбід» — єдина українська книга у фіналі конкурсу

Роман «Карбід» українського письменника Андрія Любки (українське видання - Meridian Czernowitz, 2015, польський переклад - Богдан Задура, Warsztaty Kultury, Lublin, 2016) вийшов у фінал престижної центральноєвропейської нагороди Angelus, яку щоосені вручають у Вроцлаві (Польща), пише «Детектор медіа».

Цьогоріч «Карбід» Андрія Любки став єдиною українською книгою, що потрапила до фіналу премії Angelus.

Нагородою премії є чек на 150 тис. злотих, що приблизно дорівнює 49 тис. доларів США, і статуетка авторства вроцлавської різьбярки Еви Россано. З 2009 року премією нагороджують також і перекладача книги-лауреата. У випадку, якщо нагороду отримає польський письменник, журі обирає найкращого перекладача однієї з іноземних книг.

Нагадаємо, серед номінантів премії Angelus 2015-го року було аж чотири українських книжки: «Комашина тарзанка» Наталки Сняданко, «Роман про батьківщину» Дзвінки Матіяш, «Книга забуття» Василя Слапчука та «Месопотамія» Сергія Жадана. До півфіналу літературної премії Angelus потрапили «Комашина тарзанка» львів'янки Наталки Сняданко, «Книга забуття» Василя Слапчука та «Месопотамія» Сергія Жадана. У результаті премію отримав Сергій Жадан.

До Сергія Жадана українські письменники отримували премію Angelus в 2006 та 2013 роках. У 2013 році польську премію Angelus отримала Оксана Забужко за твір «Музей покинутих секретів». У 2006 році першим лауреатом премії став Юрій Андрухович з романом «12 обручів».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук