Від 6 по 12 серпня у Львові відбуватиметься 11 міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art. За словами організаторів, впродовж 7 днів фестивалю заплановано 20 кінопоказів, на яких глядачі побачать 127 фільмів.
Крім кінопоказів фестиваль пропонує також освітні події, дискусії тощо. До слова, цього року фестиваль змінив локації. Основною стане «Кінопалац» на вул. Театральній. Також події відбуватимуться у Центрі міської історії, Органному залі тощо.
Тема цьогорічного Wiz-Art звучить так: «Те, чого ми не бачимо». Йдеться про суспільні та особистісні явища, яких люди навмисно і випадково не помічають.
Аби легше було орієнтуватися у семи днях кіно та таки побачити якомога більше, пропонуємо короткий путівник по 11-му Wiz-Art. Повна програма - на сайті фестивалю.
Відкриття фестивалю
9 серпня о 19:00 у «Кінопалаці» на Театральній відкриється фестиваль. У В програмі відкриття – виступ гурту Melancholy Drive та кінопрограма.
Melancholy Drive – музичний проект, який народився в Києві як сольна робота автора-виконавця – Дмитра Сліпенка. Згодом до нього приєднався барабанщик. Наразі гурт базується у Львові. Учасники Alfa Jazz Fest (street stage) та багатьох інших музичних фестивалів.
Кінопрограма складатиметься із 5-ти фільмів з різних програм. Організатори розповідають, що про проблеми нерівності, нерозуміння тощо у цих фільмах йтиметься із посмішкою на обличчі.
Міжнародний конкурс
Одна із двох конкурсних програм об’єднає 16 фільмів з 13 країн. Вона складається з трьох показів, які відбуватимуться у «Кінопалаці» на Театральній 10 та 11 серпня.
Організатори обирали фільми з близько 1000 надісланих заявок. Широка географія стрічок та їх тематичне й жанрове розмаїття обіцяють цікаве та змістовне кіно. Вони розділені на три блоки: «Жіночі клопоти», «Кровні зв’язки» та «Давай зіграємо».
Національний конкурс
Національний конкурс складається з 2 показів, які об’єднали 9 стрічок українських режисерів та режисерок. Дві програми «Підсвідоме» та «Поза зоною досяжності». Це візуально сильні та жанрово-різноманітні роботи молодих, але добре знайомі фестивальним завсідникам авторів.
«Поза зоною» Нікона Романченка
У програмах – переможець МКФ «Молодість» «Штангіст» Дмитра Сухолиткого-Собчука, створений за підтримки Львівської кінокомісії, а також такі хіти як «Двері» Ріти Кузьміної, «Щасливі роки» Світлани Шимко, Mia Donna Павла Острікова та інші фільми.
Перегляди відбудуться 10 та 11 серпня у «Кінопалаці» на Театральній.
Позаконкурсна програма
Поза міжнародним та національним конкурсами чимало фільмів можна буде подивитись поза конкурсом. Серед них такі програми як: «На перехресті» про урбаністику та місто від представників 8 різних країн світу, які покажуть на площі перед Forum Lviv. Кінопоказ «Рівняйсь! Струнко! Марш!» розмірковуватимуть про права людини. Дискусія після кінопоказу відповідатиме на запитання де закінчується рівність?
Програма «Сімейні пристрасті» буде присвячена проблемам та стереотипам сімейного життя, які залишаються поза увагою. Best of British – спеціальна підбірка британських короткометражок від директора фестивалю London Short Film Festival Філіпа Ілсона.
Програма «Історії з кордону» – шість історій міграцій та непростих доль. Midnight Sexy Shorts максимально відверто говоритиме про секс та еротику. Також можна буде переглянути роботи випускників Wiz-Art Film School 2018.
Серед незвичних подій - Sound & Vision, який об’єднає кінопоказ та органну імпровізацію від Івана Остаповича. Він відбудеться 7 серпня у Львівському органному залі.
«Межа алхімії»
«Кругообіг – Архів – Кіно – Архів» - показ та обговорення фільмів створених з матеріалів медіа архіву відбудеться 9 серпня, у Центрі міської історії.
«Кончєна Маладьож» - це добірка фільмів про героїв свого часу. Також Wiz-Art пропонує фільми для дітей та тінейджерів. Їх фестиваль запрошує 12 серпня до «Кінопалацу» на Театральній.
І одна із найочікуваніших програм - «Фестивальні хіти». Традиційно у ній зібрані актуальні та резонансні переможці та учасники багатьох фестивалей. Їх покажуть 12 серпня так само у «Кінопалаці».
Навчальна частина
Фестиваль завжди позиціонував себе не лише як низка кінопоказів, а як культурна та освітня платформа, яка знайомить українських глядачів із досвідом професіоналів. Цього року також відбудеться кілька зустрічей та майстер-класів.
10 серпня у Druzi Cafe & Bar Філіп Ілсон (Велика Британія), Ольга Райтер (Україна), Массіміліано Нардуллі (Італія) та Дарія Басель (Україна) спілкуватимуться та питимуть каву. А ще вони ділитимуться досвідом про те як зробити кінофестиваль.
11 серпня відбудеться перегляд фільмів українського режисера Павла Острікова та зустріч із ним.
Марк Реймонд Вілкінс (член журі, до слова) 11 серпня проведе майстер-клас «Голка у копиці сіна», під час якого розповість про пошук історій, розробку сценаріїв та можливі помилки у виробництві. Розмова буде базуватися на його останніх трьох короткометражних фільмах Twilight, Hotel Pennsylvania та Bon Voyage. Останній фільм отримав нагороду як найкращий ігровий фільм на фестивалі у Палм-Спрінґс (США), а також потрапив до фінального відбору на «Оскар». У 2003 році Марк став одним з 25 найкращих молодих режисерів за рейтингом Saatchi, володар Каннського Золотого лева за рекламу «Кінець гри» для організації «Лікарі без кордонів».
І закриється фестиваль 12 серпня традиційно оголошенням переможців. Також ті, хто пропустив найкращі фільми фестивалю зможе їх переглянути саме під час закриття.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter