Пластичні хірурги з Канади приїхали оперувати поранених українських обійців

Друга медична місія канадських пластичних хірургів вже прибула в Україну і до кінця тижня вона проведе пластичні операції пораненим на Донбасі військовим, у яких є складні травми черепа, зокрема, обличчя.

Про це повідомив професор пластичної хірургії Університету Торонто Олег Антонишин в Українському кризовому медіа-центрі, передає VIDIA.

«Це наша друга місія. Минулого разу ми були тут у листопаді 2014 року з цілою командою з Канади – нас було понад 20 людей: хірурги, анестезіологи, медсестри. Ми обирали специфічні реконструктивні проблеми: пацієнтів, що потребували реконструкції рук, обличчя та черепа. То була дуже успішна місія – ми прооперували 37 осіб, провели 37 складних, але вдалих операцій. Після першої місії ми повернулися з такою самою командою – лікарі, хірурги, анестезіологи і медсестри», – розповів Олег Антонишин.

На відправку обох місій благодійники у Канаді зібрали 250 тисяч доларів. Протягом цього тижня закордонні спеціалісти прооперують 30-35 пацієнтів, залежно від складності операцій.

«Це операції через півроку-рік після поранення, спрямовані на відновлення лицьового скелета, черепа після дуже складних поранень. На першому етапі було завдання врятувати життя, а коли ми цього досягли, зараз такі операції виконуються для реабілітації пацієнтів до соціального життя», – додав головний хірург Головного військово-медичного клінічного центру Ростислав Гибало.

Також він зауважив, що з місією приїхали хірурги зі світовим ім’ям, тому ці операції будуть проводитися як майстер-класи, навчальні програми для українських спеціалістів.

«Наша ідея така: немає сенсу збирати гроші і відправляти пацієнта лікуватися за кордон, бо на ті кошти, які необхідні для лікування одного пацієнта в Ізраїлі чи Європі, на території України можна пролікувати 10 пацієнтів. Ми сподіваємося, що така співпраця триватиме, і така ж місія запланована через півроку», – підсумував український хірург.

Варто зазначити, що операції, проведені під час попередньої місії, пройшли успішно. На сьогодні пацієнти не потребують повторного хірургічного втручання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук