Платежі за газ «зависли» на рахунках «Ощадбанку»

ЕкономікаІрина Данилів, 29 липня 201519961
Платежі за газ «зависли» на рахунках «Ощадбанку»

Енергетична Асоціація України розповсюдила заяву про те, що з 1 липня 2015 року оплата за газ, що надходить від споживачів на спеціальні рахунки «Ощадбанку», не розподіляється між учасниками ринку. Вже найближчим часом це може призвести до дефіциту коштів для закупівлі газу та невиплати заробітної плати працівникам газової галузі, заявляють в асоціації.

Згідно з заявою, до такої ситуації призвела постанова  НКРЕКП №1558, що вступила в дію власне з 1 липня. Згідно з нею введено новий алгоритм розподілу коштів, проте він не працює.

Як пояснила ZAXID.NET прес-секретар ПАТ «Львівгаз» Оксана Горак, раніше оплата від споживачів надходила на спеціальні рахунки  ПАТ «Львівгаз» в «Ощадбанку», з яких розподілялись іншим підприємствам галузі – НАК «Нафтогаз», «Укргазвидобування» тощо. З квітня поточного року, згідно з новим законодавством, було створено окреме підприємство «Львівгаз Збут», яке надає послуги, а «Львівгаз» лише обслуговує мережі. Кошти від споживачів тепер поступають на рахунки «Львівгазх Збут», проте з них вони не можуть надійти на рахунки інших підприємств.

В Енергетичній асоціації України заявляють, що на сьогодні на рахунках газопостачальних підприємств вже накопичилось понад  500 млн грн.

«Згідно з новим алгоритмом, постачальник природного газу, на рахунок якого надійшли гроші від споживача, повинен перенаправити їх на рахунки НАК «Нафтогаз України» в якості оплати боргів інших учасників газового ринку. Фактично постачальник за цим алгоритмом повинен безпідставно розпорядитися чужими грошима, що суперечить законодавству, може бути кваліфіковано, як злочин», - йдеться в заяві Асоціації.

Водночас в НАК «Нафтогаз» стверджують, що компанія не може прийняти цих коштів та відобразити їх у бухгалтерському звіті.  

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук