Платіні: Расизм є у Франції і США, не лише в Україні та Польщі

СвітВолодимир Балита, 7 червня 20125822
Платіні: Расизм є у Франції і США, не лише в Україні та Польщі
фото sport-express.ua
Мішель Платіні

Президент УЄФА Мішель Платіні переконаний, що расизм – проблема не лише України чи Польщі.

«Зараз спостерігається збільшення випадків прояву націоналізму у дуже і дуже багатьох країнах. Це проблема не лише Польщі та України. Проблема расизму присутня також і у Франції, і у Сполучених Штатах, у Великій Британії. У дуже багатьох країнах східної Європи спостерігається сплеск націоналізму. І це правда», – сказав він в інтерв’ю Бі-Бі-Сі.

«Що з огляду на це ми можемо зробити у контексті футболу? Якщо це, звісно, проблема футболу, адже, на мою думку, це проблема не футболу, це проблема суспільства. Ми вже багато що зробили. Ми працюємо з антирасистськими організаціями Never Again, Fair Play, аби спільними зусиллями захистити людей від расизму у футболі. Це по-перше», – сказав Платіні.

Він нагадав, що два роки тому змінив правила гри для арбітрів: «якщо на стадіоні виникає проблема расизму, арбітр може перервати гру на хвилину, аби зробити оголошення про те, що гру буде відновлено. Але у випадку повторення такої ситуації, арбітр має право зупинити матч».

«Проте люди з расистськими настроями на стадіонах – це не моя провина… і я не можу приставити полісмена до кожного. Я хочу сказати, що ми багато зробили для вирішення проблеми, і продовжуємо вживати відповідних заходів, проте ми маємо зберігати пильність, адже це проблема суспільства, а не суто проблема футболу», – сказав Мішель Платіні.

Він зізнався, що коли сам ще грав у футбол, ситуація була аналогічною.

«Звісно, що ми шоковані проявами расизму, проте ми намагаємось вживати дій, ми боремося із такими випадками… Я сам не є расистом. Я грав з багатьма людьми з іншим кольором шкіри, з інших країн. На мою думку спорт та футбол мають лишатися поза релігією, поза політикою, поза расизмом. Ми маємо лишатись поза цими питаннями… Ми багато робимо для подолання расизму, проте я не несу відповідальності за все суспільство.», – запевнив президент УЄФА.

Як інформував ZAXID.NET, раніше Платіні заявив, що цьогорічний Чемпіонат Європи з футболу «найскладнішим» з точки зору організації в порівнянні з попередніми турнірами, але переконаний у тому, що Україна і Польща впоралися із поставленим завданням.

Нагадаємо, чемпіонат Євро-2012 проходитиме у чотирьох українських та чотирьох польських містах. У Львові перший матч зіграють 9 червня. Уже 8 червня до Львова прилітають команди Португалії та Німеччини і проведуть тренування.

Водночас найбільша завантаженість Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького буде 17 червня, у день матчу збірних Данії та Німеччини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук