Поблизу Сколе в урочищі «Альтана» виявили масове захоронення вояків УПА

Це було місцем поховання у період руху опору, з другої половини 40-х років і до 1952-го

Працівники комунального підприємства «Доля»

У Сколівському районі Львівщини в урочищі «Альтана» пошуковці комунального підприємства Львівської обласної ради «Доля» та громадської організації «Українські Меморіали» віднайшли масові захоронення воїнів Української повстанської армії.

Виявлено близько 30 людських останків, більшість належить воякам УПА, інформує Радіо Cвобода.

Дослідники зняли верхній шар землі у восьми місцях і в ямах виявили два тризуби, один на кашкеті, ґудзики, залишки військової форми упівців, а також німецької і радянської армій.

«Супровідний матеріал, який виявлено поруч із кістками, вказує на те, що це – воїни УПА. Адже, нагрудний медальйон із зображенням Матері Божої, на якому український напис «Пресвята Богородице молися за нами», міг носити лише українець», - інформує кореспондент УНН.

«Навіть знайшли форму німецького морського вояка, прострілений кулею годинник. Нам про людські кістки на цій території повідомили місцеві активісти. Як виявилось кілька тижнів тому, чорні археологи розкопали місце і, вочевидь, забрали якісь предмети, а половину людських кісток кинули збоку. Їх і побачили селяни. Також у похованнях ми знайшли радянські монети 1946 року», – розповів керівник пошукового підприємства «Доля», депутат Львівської облради Святослав Шеремета.

Місцеві ще на початку 90-х розповідали про те, що урочище «Альтана» було місцем поховання у період руху опору, з другої половини 40-х років і до 1952-го.

У районі дуже активно працював відділ НКВС, який нищив повстанців. Енкаведисти після бою звозили тіла упівців на упізнання, потім арештовували і допитували рідних загиблих. Відтак на місці виявленого поховання можуть бути також тіла і закатованих вояків УПА та їхніх близьких, вважають дослідники. 

Як стверджували старожили, людей вивозили на фірах в урочище й там скидали у потік, а не закопували. Але, як виявилось, тіла таки скидали в ями.

Дослідники припускають, що виявлять десятки людських останків. Зараз розпочали проводити їх ексгумацію.

Скільки саме людей спочиває в урочищі «Альтана», невідомо. На меморіальній таблиці, встановленій кілька років тому в урочищі, викарбувані імена 200 людей.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук