Поки Яценюк люструє одних суддів, інші приймають присягу

Судді Конституційного суду України

Для складання присяги та попередньої реєстрації судді будуть запрошуватися працівниками Державної судової адміністрації України шляхом повідомлення за телефоном. Та поки одні приймають присягу в присутності президента, прем'єр-міністр Яценюк пообіцяв – з грудня 2014 року розпочнеться люстрація суддів, яка закінчиться у грудні 2015, пише «Слово і Діло».

За його словами, відповідно до закону «Про очищення влади», перевірці підлягають всі професійні судді, члени Вищої ради юстиції та члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

В свою чергу, міністр юстиції Павло Петренко пообіцяв карати суддів, що заважають люстрації.

«За рішеннями, які стосуються закону про очищення влади, є прикрі випадки, коли суди і судді з перевищенням своїх повноважень перебирають на себе функції законодавчого органу», – підкреслив міністр.

За його словами, Міністерство юстиції буде жорстко реагувати на такі дії суддів.

«Якщо в діях суддів вбачатимуться ознаки дисциплінарних проступків або кримінальних правопорушень, то будемо подавати документи в правоохоронні органи. А я, як член Вищої ради юстиції, буду ініціювати через постанову питання залучення цих суддів до відповідальності», – заявив Петренко.

А депутат Верховної Ради Андрій Павловський пообіцяв, що в новій Верховній Раді України першочергово буде ухвалено зняття недоторканості з усіх високопосадовців, суддів та народних депутатів у продовження системної люстрації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук