Полігон у Миколаєві. Лише питання і жодної відповіді

21:28, 5 листопада 2018

Минув місяць, як голова Львівської ОДА Олег Синютка віддав приватній фірмі 5,7 га на території Миколаївської міськради для будівництва та обслуговування полігону ТПВ. Так от. Історію у ЛОДА вправно замовчують, не зважають ні на рішення Миколаївської районної і міської рад, ні на звернення мера Миколаєва. І до того всього ігнорують журналістський запит.

Історія почалась з того, що 4 жовтня на сайті ЛОДА опублікували розпорядження Олега Синютки, яким він дозволив ТОВ «Садем Трейдинг» розробити проект землеустрою на ділянку на території Миколаївської міськради для облаштування полігону ТПВ.

Все б нічого, але ця фірма, м’яко кажучи, підозріла… ТОВ «Садем трейдинг» півроку тому заснував громадянин Туреччини Емні Самет. Фірма спеціалізувалась на обслуговуванні кол-центрів. Але у вересні її перереєстрували у Львові, а власником і директором став Тарас Купчак. Тоді ж фірма змінила рід діяльності – обслуговування полігонів ТПВ, одразу ж звернулась до голови ЛОДА із зверненням про розробку проекту землеустрою на цю ділянку Миколаєві і (о, диво!) за два тижні отримала позитивну відповідь.

Олег Синютка такий щедрий не для всіх. Принаймні не для міськради Миколаєва, яка мала на меті використати цю землю для розширення свого полігону. Того ж дня виявилось, що ще 13 вересня щодо тієї ж ділянки до голови ЛОДА звертався мер Миколаєва Андрій Щебель. Проте відповіді він не отримав і досі. Тобто, ви розумієте, землю віддали підозрілій фірмі без досвіду, а міському голові навіть не удостоїлись відписати.

Буквально наступного дня після появи розпорядження Адрій Щебель зібрав позачергову сесію Миколаївської міської ради. Усі присутні на сесії депутати висловили категоричну незгоду з розпорядженням Олега Синютки та вирішили оскаржувати його розпорядження в суді. Позов якраз готують.

А вже через тиждень за аналогічне рішення проголосували депутати Миколаївської районної ради.

Про те, що публічно на цю тему голова ЛОДА говорити не хоче, а, отже, має що приховувати, стало зрозуміло, коли мене не пустили на його зустріч з цього приводу миколаївськими депутатами. Безпосередньо перед тим один із депутатів сказав мені особисто: «Дзвонили з ЛОДА, якщо на зустрічі буде преса, то розмови у нас не вийде». Тоді ж керівниця прес-служби ЛОДА Ольга Матейчик пояснила, що це закрита робоча нарада, і порадила написати інформаційний запит.

Я так і зробила – відправила у ЛОДА інформаційний запит щодо цієї ситуації. 10 календарних днів, які законом передбачені для відповіді, давно минули. За той час я чула різні казки про те, що запит помилково потрапив у спам, що його опрацьовують у профільному департаменті, що він десь у канцелярії. Остання казка у п’ятницю – він був на візуванні. Я так розумію, що він досі там.