Політичний винахід

Ця спека – привід інколи відчути себе в іншому світі

БлогиСергій Таран , 10 липня 2015 201
Сергій Таран
політолог

Спека. Ви не повірите, але спека теж може впливати на геополітику. Одна з серйозних теорій, яка пояснює економічний розрив між індустріальною північчю та відсталим півднем - це клімат який, нібито унеможливлює продуктивну працю в умовах надзвичайного спекотного півдня.

А знаєте, який винахід людства вирішально допоміг подолати у США розрив між «північчю» та «півднем»? (там, як ви пам’ятаєте, довгі роки був культурно-політичний розкол між «північчю» та «півднем», який, навіть, колись призвів до громадянської війни). Так от таким приладом став Кондиціонер. Так, звичайний винайдений в останні десятиріччя кондиціонер урівняв шанси двох регіонів та дав можливість розмістити на дуже спекотному і вологому півдні виробництва і інфраструктуру, які до того повноцінно могли функціонувати лише на півночі країни…

І ще – спитайте будь-якого українського політтехнолога, він вам скаже, що будь які майдани та політичні заворушення нереально робити влітку, лише восени – взимку, коли холодно і бадьоро…. Але ця спека – привід інколи відчути себе в іншому світі – там де, ніхто нічого не робить, де мохіто замість компа, де завжди вічна «маньяна», де нічого не рухається, але люди, часто, відчувають себе щасливішими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук