Politolog: Miejsce Łucenki zajmie "regionał"
"Myślę, że czynnik Łucenki może bardzo istotnie wpłynąć na format koalicji i nawet spowodować jej rozłam. To naprawdę papierek lakmusowy: głosowanie za czy przeciw wnioskowi o dymisji Jurija Łucenki ze stanowiska ministra spraw wewnętrznych Ukrainy pokaże, jak daleko zaszły negocjacje między BJuT i Partią Regionów" - oświadczył dziś, 12 maja, w komentarzu dla ZAXID.NET politolog Anatolij Łucenko.
Jego zdaniem to, kto może pretendować na miejsce Jurija Łucenki, zależy od tego, czy rozpadnie się koalicja w razie zadowolenia wniosku o dymisji.
"Jeśli koalicja rozpadnie się, na jej miejscu zostaie sformowana nowa na zapleczu Partii Regionów i BJuT. Wtedy stanowisko ministra zajmie ktoś z przedstawicieli Partii Regionów. Jeśli do tego nie dojdzie, stanowisko ministra MSW przez dłuższy czas będzie wakujące" - powiedział Anatolij Łucenko.