Політолог розповів, чому обвалився рейтинг Ляшка і Тимошенко

Радикальна партія Олега Ляшка та «Всеукраїнське об ‘єднання «Батьківщина» показали на цих виборах несподівано низький результат. Обидві політсили за попередніми прогнозами мали набрати більше голосів.

Про це заявив політолог Тарас Березовець в ефірі Телеканалу новин «24».

На його думку, помилка Радикальної партії в тому, що вона вивела кампанію на пік значно раніше – в липні. Тоді рейтинг партії перетнув позначки 21%.

«Це класична помилка, такої ж припустилась свого часу Наталія Королевська», – розповів політолог.

А ось проблема «Батьківщини», на думку Березовця, пояснюється відсутністю підтримки Юлії Тимошенко з боку її команди, та невдалим технологічним ходом з українською льотчицею Надією Савченко, яку включили до списку політсили.

«Цей технічний хід з Надією Савченко, мені здається, не додав, а відібрав голоси. Тому що люди відчули в цьому трохи нещирості, такої собі «целюлоїдності». Це був відвертий популістичний крок. Всі розуміли, що Надія Савченко не має шансів на те, щоб вийти з в’язниці, і це швидше зіграло на мінус», – вважає експерт.

Стосовно «Опозиційного блоку», складеного з основи попередньої влади, то його феномен, на думку Березовця, пов’язаний з тим, що цій політсилі вдалось перетягнути голоси електорату в Сергія Тігіпка і його «Сильної України».

«Успіх «Опозиційного блоку» в тому, що вони відмовились від терміну «юго-восток» і замінили його терміном «промислові регіони». Це принциповий момент», – вважає експерт.

Він також наголосив, що цьогорічна кампанія характеризувалась надмірним популізмом, але він не приніс політсилам бажаного результату. Єдиний виняток – «Опозиційний блок», але «їхній електорат до цього звик».

Нагадаємо, що за результатами опрацювання 96,33% протоколів, до парламенту проходять «Народний фронт» (22,22%), «Блок Петра Порошенка» (21,81%), «Самопоміч» (11,03%), «Опозиційний блок» (9,30%), Радикальна партія Олега Ляшка (7,44%) та “Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (5,69%).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук