Половина українців хочуть перевиборів парламенту та президента

СуспільствоН.Т., 4 лютого 20166580

Половина українців підтримує розпуск парламенту і майже стільки ж хоче дострокових виборів президента.

Як свідчать дані соціологічного опитування групи «Рейтинг», ідея розпуску парламенту та призначення нових виборів Верховної Ради зросла у порівнянні з жовтнем 2015 року із 47 до 50%, а ідея проведення дострокових виборів президента - із 43 до 48%.

Інфографіка соціологічної групи «Рейтинг»

Якби вибори до парламенту відбулися у січні, то бар'єр подолали б «Блок Петра Порошенка "Солідарність"» (16,3%), «Опозиційний блок» (13,8%), «Самопоміч» (13,5%), «Батьківщина» (12,9%), «Свобода» (8,3%), Радикальна партія (6,5%) та «УКРОП» (5,3%). Також потрапити до парламенту має шанс і так званий «Блок Саакашвілі» (11,6%), якого насправді ще навіть не існує.

Інфографіка соціологічної групи «Рейтинг»

У випадку дострокових президентських виборів найбільше шансів на перемогу має чинний президент Петро Порошенко, за якого готові проголосувати 22,3% респондентів. Його найбільшими суперниками є Юлія Тимошенко та Андрій Садовий, за яких готові проголосувати 13,6% та 12,4% українців відповідно.

Зазначимо, що міський голова Львова Андрій Садовий та голова Одеської ОДА Михеїл Саакашвілі мають також найбільший рівень довіри серед чинних політиків - їм довіряє кожен третій респондент.

Аудиторія опитуваних: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення.  Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,3%. Терміни проведення дослідження: 14-22 січня 2016 р.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук